Oprava poškozené vinylové podlahy

Oprava vinylových podlah je pro odborníka velmi jednoduchá, ale můžete ji zvládnout v podstatě i svépomocí. Opravit lze jakkoli velkou plochu, pokud máte dostatečně velké zbytky podlahy, které přesáhnou poškozené místo. Dbejte také na to, aby navazoval vzorek na vzorek. Jen tak oprava podlahy bude i dobře vypadat.

Dejme se spolu do toho:

Na poškozenou plochu položíme zbylý nepoškozený kus vinylové podlahy. Lámacím nožem prořízneme obě vrstvy vinylu a vyjmeme poškozenou část podlahy. Nový kus podlahy přiložíme a vyzkoušíme, jak bude v otvoru staré podlahy sedět. Případně ho podle potřeby upravíme. Poté ho natřeme lepidlem a vložíme na místo. Setřeme přebytky lepidla a opravovanou plochu zatížíme.

V případě lepených nebo samolepící vinylových podlah použijeme k odstranění poškozené části hořák nebo horkou napáječku. Jen pozor na poškození okolních částí podlahy, které měnit nechceme. Nadzvedneme roh poškozené podlahy, a postupně za stálého nahřívání odlepujeme poškozený kus podlahy, až nakonec odstraníme celý vyříznutý kus.

Pokud dojde k situaci, že podlaha nepůjde odlepit, použijeme dláto a paličku. Tyto situace ale nejsou tak časté. V tomto případě postupujeme od odlepování poškozené podlahy od středu k jeho okrajům.  Po odstranění staré poškozené části podlahy dbáme na odstranění zbytků lepidla a ostatních nečistot. Až poté se můžeme pustit do přilepování nového dílu. Nový díl nahřejeme žehličkou, aby změkl a dobře se nám s ním pracovalo. Poté použijeme vhodné lepidlo. Tedy pokud se nejedná o podlahu samolepící. Novou část podlahy umístíme na určené místo a odstraníme případné zbytky lepidla, aby nám nepotřísnily okolní části podlahy. Opravovanou část podlahy pak důkladně zatížíme. Pod samotnou zátěž doporučujeme použít prkno, které přesáhne opravované místo. Jen tak se můžeme vyhnout zkroucení okrajů vinylové podlahy.

Oprava vinylové podlahy

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps