Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 14. 04. 2015

Oprava poškozené vinylové podlahy

Oprava vinylových podlah je pro odborníka velmi jednoduchá, ale můžete ji zvládnout v podstatě i svépomocí. Opravit lze jakkoli velkou plochu, pokud máte dostatečně velké zbytky podlahy, které přesáhnou poškozené místo. Dbejte také na to, aby navazoval vzorek na vzorek. Jen tak oprava podlahy bude i dobře vypadat.

Dejme se spolu do toho:

Na poškozenou plochu položíme zbylý nepoškozený kus vinylové podlahy. Lámacím nožem prořízneme obě vrstvy vinylu a vyjmeme poškozenou část podlahy. Nový kus podlahy přiložíme a vyzkoušíme, jak bude v otvoru staré podlahy sedět. Případně ho podle potřeby upravíme. Poté ho natřeme lepidlem a vložíme na místo. Setřeme přebytky lepidla a opravovanou plochu zatížíme.

V případě lepených nebo samolepící vinylových podlah použijeme k odstranění poškozené části hořák nebo horkou napáječku. Jen pozor na poškození okolních částí podlahy, které měnit nechceme. Nadzvedneme roh poškozené podlahy, a postupně za stálého nahřívání odlepujeme poškozený kus podlahy, až nakonec odstraníme celý vyříznutý kus.

Pokud dojde k situaci, že podlaha nepůjde odlepit, použijeme dláto a paličku. Tyto situace ale nejsou tak časté. V tomto případě postupujeme od odlepování poškozené podlahy od středu k jeho okrajům.  Po odstranění staré poškozené části podlahy dbáme na odstranění zbytků lepidla a ostatních nečistot. Až poté se můžeme pustit do přilepování nového dílu. Nový díl nahřejeme žehličkou, aby změkl a dobře se nám s ním pracovalo. Poté použijeme vhodné lepidlo. Tedy pokud se nejedná o podlahu samolepící. Novou část podlahy umístíme na určené místo a odstraníme případné zbytky lepidla, aby nám nepotřísnily okolní části podlahy. Opravovanou část podlahy pak důkladně zatížíme. Pod samotnou zátěž doporučujeme použít prkno, které přesáhne opravované místo. Jen tak se můžeme vyhnout zkroucení okrajů vinylové podlahy.

Galerie

Oprava vinylové podlahy Karndeanalderneylimestone - lm03ls - kopie - 735 Exdo - clic - detail - aufsicht - retuschiert - fs - 120727 - dl - pres Gerflor - top - silence1 Moduleo - select - kuchyne

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.