Na co nezapomenout při pokládce laminátové podlahy?

V první řadě musíme nakoupený materiál zkontrolovat. Jeho kontrola je velice důležitá. Důležitá je také kontrola tzv. zámků (zámky slouží ke spojení lamel). Při kontrole lamel musíme dbát na to, aby lamely nebyly poničeny nebo poškrábány.

Důležité rady pro správnou pokládku laminátové podlahy

  • Důležité je provést aklimatizaci materiálu. Doba aklimatizace by měla být minimálně 48 hodin při teplotě vyšší než 17°C v místnosti, ve které bude podlaha položena. Pokud je teplota nižší, musíme zvýšit i dobu aklimatizace.
  • Před pokládkou si musíme předem rozmyslet, v jaké místnosti chceme pokládku uskutečnit. Nejlepší je laminátové podlahy pokládat do místností, ve kterých nehrozí podmáčení nebo vlhkost (například koupelny, WC apod.). Pokud se podlaha namočí, podmáčí nebo navlhne, může se začít deformovat a následně může dojít k jejímu zničení. Do vlhkých prostor proto volte laminátové plovoucí podlahy s voděodolným jádrem a zámkovým spojem.
  • Než pokládku uskutečníme, měli bychom se ujistit, zda je podklad vyrovnaný. Jestliže zjistíme, že jsou na podkladu trhliny, praskliny či jiné nerovnosti, vyrovnáme je pomocí stěrkovací hmoty, která musí zcela vyschnout.
  • Pod samotný laminát nejdříve položíme tzv. parozábranu (folie zabraňující prosáknutí a proniknutí vlhkost) a akustickou podložku (tlumí kročejový hluk). Folie se pokládá na podklad v pásech.
  • Při pokládce nesmíme zapomenout na dodržení tzv. dilatační spáry. Dilatační spára musí být vzdálená minimálně 8 mm od objektu. Tato spára je velmi důležitá pro následné roztahování nebo smršťování dřeva. Jednou z chyb, které se mnoho lidí dopouští, je vzdálenost mezi laminátem a objektem. Pokud je dilatační spára menší, laminátové desky se mohou roztáhnout a poničit.

V případě zájmu se o pokládku laminátové podlahy rádi postarají naši zkušení podlaháři. Aktuální cenu za pokládku naleznete v našem ceníku.

Pokládka plovoucí laminátové podlahy

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

17.07. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří
Jitka Vomáčková: Jednání s panem Ing. Kelbichem bylo bezproblémové, všechny dohody dodrženy, zaměstnanci také provedli skvělou práci. Všem doporučuji. Jitka Vomáčková
Zobrazit detail reference >

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps