Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 27. 04. 2015

Na co nezapomenout při pokládce laminátové podlahy?

V první řadě musíme nakoupený materiál zkontrolovat. Jeho kontrola je velice důležitá. Důležitá je také kontrola tzv. zámků (zámky slouží ke spojení lamel). Při kontrole lamel musíme dbát na to, aby lamely nebyly poničeny nebo poškrábány.

Důležité rady pro správnou pokládku laminátové podlahy

  • Důležité je provést aklimatizaci materiálu. Doba aklimatizace by měla být minimálně 48 hodin při teplotě vyšší než 17°C v místnosti, ve které bude podlaha položena. Pokud je teplota nižší, musíme zvýšit i dobu aklimatizace.
  • Před pokládkou si musíme předem rozmyslet, v jaké místnosti chceme pokládku uskutečnit. Nejlepší je laminátové podlahy pokládat do místností, ve kterých nehrozí podmáčení nebo vlhkost (například koupelny, WC apod.). Pokud se podlaha namočí, podmáčí nebo navlhne, může se začít deformovat a následně může dojít k jejímu zničení. Do vlhkých prostor proto volte laminátové plovoucí podlahy s voděodolným jádrem a zámkovým spojem.
  • Než pokládku uskutečníme, měli bychom se ujistit, zda je podklad vyrovnaný. Jestliže zjistíme, že jsou na podkladu trhliny, praskliny či jiné nerovnosti, vyrovnáme je pomocí stěrkovací hmoty, která musí zcela vyschnout.
  • Pod samotný laminát nejdříve položíme tzv. parozábranu (folie zabraňující prosáknutí a proniknutí vlhkost) a akustickou podložku (tlumí kročejový hluk). Folie se pokládá na podklad v pásech.
  • Při pokládce nesmíme zapomenout na dodržení tzv. dilatační spáry. Dilatační spára musí být vzdálená minimálně 8 mm od objektu. Tato spára je velmi důležitá pro následné roztahování nebo smršťování dřeva. Jednou z chyb, které se mnoho lidí dopouští, je vzdálenost mezi laminátem a objektem. Pokud je dilatační spára menší, laminátové desky se mohou roztáhnout a poničit.

V případě zájmu se o pokládku laminátové podlahy rádi postarají naši zkušení podlaháři. Aktuální cenu za pokládku naleznete v našem ceníku.

Galerie

Pokládka plovoucí laminátové podlahy

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.