Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 28. 10. 2016

Ideální materiál pro dveře – CPL laminát

Laminátové interiérové dveře – nejlepší volba do Vašeho bytu/kanceláře

Na dveře určené do interiéru jsou kladeny trochu jiné nároky než na vstupní dveře – u interiérových hraje větší roli jejich design a celkový soulad s vybavením domácnosti, nemusejí být tolik odolné, a i jejich pořizovací cena je tak mnohem nižší než u masivních bezpečnostních dveří. Vybírat lze z různých druhů materiálu – k těm levnějším patří zejména dveře s foliovým povrchem, dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou jsou i odolné laminátové dveře, na které se podíváme podrobněji. Pro ty, co preferují pravé dřevo a přírodní materiály, jsou řešením dýhované dveře, které ale mají nevýhodu v nižší odolnosti vůči slunečnímu záření a vlhkosti.

Výhody laminátových dveří

Laminátové interiérové dveře mají spoustu předností, díky nimž je lidé upřednostňují před ostatními variantami. Jednou z hlavních výhod je fakt, že jsou dostatečně odolné a vhodné i do domácností s domácími zvířátky nebo do místnosti s vyšší vlhkostí. Dalším plusem je jejich snadná údržba, která je nenáročná a zabere Vám jen minimum času. Pro dveře s laminátovým povrchem hovoří také jejich příznivá cena, díky které si je mohou dovolit i zákazníci, jenž nemohou utratit moc vysokou částku.

U laminátových dveří rozlišujeme i různé druhy laminátu – kromě běžného je dobrou volbou také odolný CPL laminát nebo HPL laminát, který je natolik odolný, že jej lze použít i v komerčních objektech, např. v kancelářích apod.

Laminát se používá k výrobě mnoha věcí

Název pro laminát pochází z latinského slova lamina (vrstva) a jedná se o materiál složený z více vrstev, jež jsou impregnované a obvykle slisované za vyšších teplot. Kromě dveří jsou oblíbené také laminátové podlahy, materiál se ale používá i v jiných oblastech – např. u sportovního vybavení, u dopravních prostředků a mnoha dalších produktů.

CPL laminát a jeho vlastnosti

Jedná se o materiál, který patří do skupiny střednětlakých laminátů. Je tenký jen 0,2 až 0,6mm, zato velice pevný a odolný – skvěle se hodí i do vlhkých místností, jako je koupelna nebo kuchyně. Důležitou vlastností CPL laminátu je i jeho barevná stálost, takže i po letech budou Vaše dveře pořád jako nové. Samozřejmostí je pak možnost výběru z mnoha různých dekorů a barev, včetně zajímavých strukturovaných dekorů, které ještě zvýrazní jedinečný design Vašeho domova.

Jak se o dveře z laminátu starat?

Jak už jsme si řekli výše, laminátové dveře mají obrovskou výhodu ve snadné údržbě. Na rozdíl od dveří z masivu je můžete bez problémů utřít utěrkou namočenou ve vodě spolu s vhodným čisticím prostředkem – díky vrstvě laminátu není pro dveře kontakt s vodou škodlivý.

 

Pokud máte o interiérové laminátové dveře zájem, velmi široký výběr najdete na našich stránkách, konkrétně na adrese https://www.plancher.cz/produkty/dvere/interierove-dvere. Nabízíme pestrou nabídku kvalitních, odolných a krásných dveří v mnoha různých dekorech, z nichž si zaručeně vyberete. V případě zájmu můžete po telefonické domluvě navštívit naši podnikovou prodejnu v Praze 9.

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.