Ideální materiál pro dveře – CPL laminát

Laminátové interiérové dveře – nejlepší volba do Vašeho bytu/kanceláře

Na dveře určené do interiéru jsou kladeny trochu jiné nároky než na vstupní dveře – u interiérových hraje větší roli jejich design a celkový soulad s vybavením domácnosti, nemusejí být tolik odolné, a i jejich pořizovací cena je tak mnohem nižší než u masivních bezpečnostních dveří. Vybírat lze z různých druhů materiálu – k těm levnějším patří zejména dveře s foliovým povrchem, dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou jsou i odolné laminátové dveře, na které se podíváme podrobněji. Pro ty, co preferují pravé dřevo a přírodní materiály, jsou řešením dýhované dveře, které ale mají nevýhodu v nižší odolnosti vůči slunečnímu záření a vlhkosti.

Výhody laminátových dveří

Laminátové interiérové dveře mají spoustu předností, díky nimž je lidé upřednostňují před ostatními variantami. Jednou z hlavních výhod je fakt, že jsou dostatečně odolné a vhodné i do domácností s domácími zvířátky nebo do místnosti s vyšší vlhkostí. Dalším plusem je jejich snadná údržba, která je nenáročná a zabere Vám jen minimum času. Pro dveře s laminátovým povrchem hovoří také jejich příznivá cena, díky které si je mohou dovolit i zákazníci, jenž nemohou utratit moc vysokou částku.

U laminátových dveří rozlišujeme i různé druhy laminátu – kromě běžného je dobrou volbou také odolný CPL laminát nebo HPL laminát, který je natolik odolný, že jej lze použít i v komerčních objektech, např. v kancelářích apod.

Laminát se používá k výrobě mnoha věcí

Název pro laminát pochází z latinského slova lamina (vrstva) a jedná se o materiál složený z více vrstev, jež jsou impregnované a obvykle slisované za vyšších teplot. Kromě dveří jsou oblíbené také laminátové podlahy, materiál se ale používá i v jiných oblastech – např. u sportovního vybavení, u dopravních prostředků a mnoha dalších produktů.

CPL laminát a jeho vlastnosti

Jedná se o materiál, který patří do skupiny střednětlakých laminátů. Je tenký jen 0,2 až 0,6mm, zato velice pevný a odolný – skvěle se hodí i do vlhkých místností, jako je koupelna nebo kuchyně. Důležitou vlastností CPL laminátu je i jeho barevná stálost, takže i po letech budou Vaše dveře pořád jako nové. Samozřejmostí je pak možnost výběru z mnoha různých dekorů a barev, včetně zajímavých strukturovaných dekorů, které ještě zvýrazní jedinečný design Vašeho domova.

Jak se o dveře z laminátu starat?

Jak už jsme si řekli výše, laminátové dveře mají obrovskou výhodu ve snadné údržbě. Na rozdíl od dveří z masivu je můžete bez problémů utřít utěrkou namočenou ve vodě spolu s vhodným čisticím prostředkem – díky vrstvě laminátu není pro dveře kontakt s vodou škodlivý.

 

Pokud máte o interiérové laminátové dveře zájem, velmi široký výběr najdete na našich stránkách, konkrétně na adrese https://www.plancher.cz/produkty/dvere/interierove-dvere. Nabízíme pestrou nabídku kvalitních, odolných a krásných dveří v mnoha různých dekorech, z nichž si zaručeně vyberete. V případě zájmu můžete po telefonické domluvě navštívit naši podnikovou prodejnu v Praze 9.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

17.07. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří
Jitka Vomáčková: Jednání s panem Ing. Kelbichem bylo bezproblémové, všechny dohody dodrženy, zaměstnanci také provedli skvělou práci. Všem doporučuji. Jitka Vomáčková
Zobrazit detail reference >

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps