Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 11. 07. 2023

Celoskleněné interiérové dveře - typy, výhody, bezpečnost a péče o sklo

Celoskleněné dveře působí elegantně a vnášejí světlo tam, kde by jinak panovala tma. Mnohdy ale vzniká otázka, zda jsou skleněné dveře bezpečné.

>> Nabídka interiérových dveří

>> Odborná montáž dveří

Celoskleněné interiérové dveře - typy, výhody, bezpečnost a péče o sklo

Interiérové dveře mohou mít mnoho podob a klasikou samozřejmě zůstávají plné nebo částečně prosklené interiérové dveře. Pokud ale pokukujete po něčem trochu jiném, máme pro vás řešení v podobě celoskleněných dveří. Jistě vás napadne řada otázek, které se s využitím poměrně velké skleněné plochy v interiéru pojí. Pokusíme se vám ty zásadní zodpovědět.

Využití a výhody interiérových celoskleněných dveří

Celoskleněné dveře do interiéru se používají především pro jejich unikátní vzhled. Působí vznešeně, luxusně, moderně a dokáží ozvláštnit jakýkoli interiér. Skleněné dveře mohou být nejen praktickým, ale i designovým doplňkem. Nejčastěji se s tímto typem dveří setkáváme v novostavbách a v administrativních prostorách.

Velkou předností skleněných dveří je, že dokáží propouštět světlo. Interiér díky tomu působí vzdušně a je opticky větší. Zejména ve stísněných prostorách nebo tam, kde je interiér nedostatečně osvětlen přirozeným denním světlem z oken, jsou skleněné dveře velkým pomocníkem.

Interiérové celoskleněné dveře disponují podobnými vlastnostmi jako dveře plné nebo prosklené. Oddělí prostory, dokáží izolovat zvuk a teplo a podle typu skla dokáží zachovat i soukromí tam, kde je to potřeba. Skvělý dojem udělají v kuchyních, obývacích pokojích nebo pracovnách, nemusíte se je bát použít ani u koupelen.

Hrozí, že se skleněné dveře rozbijí?

Skleněné dveře se vyrábějí z tvrzeného skla, které je odolné nárazu. Pokud by se přeci jen stalo, že se dveře rozbijí, nemusíte se bát ostrých střepů. Sklo se rozbije na drobné střípky, které nejsou ostré, podobně jako je tomu u bočních skel automobilů. Riziko poranění je proto opravdu minimální.

Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, je vhodné celoskleněné interiérové dveře opatřit optickými bezpečnostními prvky, jako je pískování, gravírování nebo speciálními dekoračními fóliemi, které „rozbijí” průhlednost skleněné plochy. Během dětských her nebo bujarého skotačení domácích zvířátek pro ně bude snazší rozpoznat, že v cestě stojí sklo. A přiznejme si, že i my dospělí si občas nevšimneme, že před námi stojí skleněná stěna. Nebezpečí nárazu úplně vyřeší mléčné neboli kouřové prosklení dveří, které je neprůhledné, ale dokáže propouštět světlo.

Typy skleněných interiérových dveří

Dveře ze skla nabízejí mnoho variant provedení:

  • celoskleněné dveře otočné

  • skleněné posuvné dveře do pouzdra

  • skleněné posuvné dveře na zeď

  • celoskleněné interiérové dveře čiré, matné, s gravírováním nebo pískováním

Péče o skleněné dveře

Údržba skleněných dveří je o něco náročnější, ale rozhodně to není žádná věda. Sklo má tu nevýhodu, že každý otisk rukou nebo šmouha jsou na něm hned vidět. Bude proto potřeba je pravidelně leštit. Použít můžete klasické přípravky na čištění skel a měkký hadřík. Rozhodně se ale vyhněte abrazivním přípravkům, které by sklo poškrábaly.

Nabídka celoskleněných interiérových dveří Plancher

V sortimentu Plancher najdete vysoce kvalitní celoskleněné dveře Erkado s možností volby matné a hladké strany. Vybrat si lze i mléčné sklo s černě malovanými nebo pískovanými vzory.

Různé druhy celoskleněných dveří Erkado

S výběrem celoskleněných interiérových dveří vám rádi pomůžeme. Zavolejte nám a domluvte si s námi schůzku ve vzorkovně dveří v Praze, kde vám dveře ukážeme a poradíme s jejich výběrem a nákupem. Obraťte se na nás i v případě, že máte zájem o montáž interiérových dveří. Naši zkušení odborníci se postarají o kompletní instalaci dveří rychle a kvalitně.

Galerie

Celoskleněné interiérové dveře - typy, výhody, bezpečnost a péče o sklo Různé druhy celoskleněných dveří Erkado

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.