Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 19. 07. 2019

Podložky pod plovoucí podlahy z vinylu

Plovoucí vinylové podlahy, nazývané také vinylové podlahy click nebo zámkové vinylové podlahy, jsou hitem moderní doby. Abychom jejich vlastnosti dokázali využít na maximum, doplňují se podlahy speciálními podložkami.

Prvně je dobré si připomenout, proč jsou vlastně vinylové podlahy click tak oblíbené. Na první místo kladných vlastností rozhodně patří jejich odolnost. Jde o podlahy, které jsou připraveny zvládat různou zátěž. Podle toho jsou rozděleny do zátěžových tříd – nižší třída se hodí do domácností, střední třída je určena buď do hodně využívaných míst v domácnostech nebo do komerčních budov. Podlahy click s nejvyšší třídou zátěže je pak možné umístit i do průmyslových prostor.

Výhodou plovoucích vinylových podlah click s voděodolným zámkovým spojem je jejich odolnost proti vlhku.

Pod tyto vinylové podlahy můžete položit i podlahové topení, mají příjemné akustické vlastnosti, jsou tiché na došlap, velmi dobře se udržují a mají dlouhou životnost.

Už při výběru podlahy chcete, aby nám sloužila co nejlépe a poskytovala maximální komfort. Aby tomu tak bylo, měli byste použít podložky pod plovoucí vinylové podlahy s click systémem, které se instalují pod podlahu během pokládky, případně jsou už součástí plovoucí podlahy.

Podložky pod plovoucí vinylovou podlahu click plní několik funkcí:

  1. Vyrovnávají drobné nerovnosti podkladu. Při použití podložky se nemusíte bát prokreslení malých prasklin nebo výstupků z podkladu na povrch podlahy. Vše bude krásně rovné.
  2. Pomocí podložek ještě více snížíte kročejový hluk. Vinylové podlahy samy o sobě snižují hlučnost při chůzi, s podložkou ale tento jev omezíte ještě více.
  3. Podložky ztlumí také přechodový hluk. Jde o hluk, který vzniká při chůzi pod podlahou a dokáže se šířit konstrukcí budovy. Tento jev je velmi nepříjemný zejména v panelových domech a jiných vícepatrových budovách.
  4. Tím, že pod plovoucí podlahu umístíte podložku, podpoříte tepelnou izolaci podlahy a snížíte tepelné ztráty.
  5. V některých místech se můžete setkat se vzlínající vlhkostí z podkladu. Ta by mohla vinylovou podlahu poškodit. Položením podložky pod podlahu zamezíte kontaktu podlahy s případnou vlhkostí a tím ji ochráníte.

Jediné, na co si musíte v souvislosti s položením podložky pod plovoucí vinylovou podlahu click dát pozor je kombinace s podlahovým vytápěním. Podložka může snížit propustnost tepla, a proto je vhodné konzultovat instalaci podlahového topení a výběr podlahy i podložky s prodejcem podlah. S tímto problémem vám rádi poradíme a pomůžeme s výběrem vhodné podložky i podlahy.

Galerie

Podlozka - pod - vinylove - podlahy - starlon - mirel Plancher Krytina - FatraClick Exdo - clic - detail - aufsicht - retuschiert - fs - 120727 - dl - pres

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.