Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 19. 07. 2019

Podlahy z vinylu. Je lepší lepená nebo plovoucí?

Nevíte si rady při výběru podlahy? Tušíte, že podlahy z vinylu jsou dobré, chcete o nich zjistit něco víc a zajímá vás, jestli je lepší plovoucí varianta se zámkovým click spojem nebo lepená varianta pevně spojená s podkladem? V tom případě se začtěte do následujících řádků. Na konci už budete mít jasno.

>> POKLÁDKA VINYLOVÉ PODLAHY

>> NABÍDKA VINYLOVÝCH PODLAH

Lepené vinylové podlahy

Plovoucí vinylové podlahy

Čím jsou vinylové podlahy výjimečné?

Vinylové podlahové krytiny jsou oblíbené zejména kvůli svým vlastnostem. Vinyl je mimořádně odolný, jeho povrch není snadné mechanicky poškodit a odolává i některým chemickým vlivům. Podlaha z vinylu je také antistatická, takže se na ní nedrží prachové částečky. Je příjemně měkká na došlap a protiskluzová, což se hodí hlavně do domácností, kde jsou děti a domácí mazlíčci. Určitě oceníte i voděodolnost a s tím spojenou možnost instalace do koupelen a kuchyní. To u jiných druhů podlah nebývá možné. Navíc bohatou nabídku dekorů, které věrně imitují dřevo, kámen, kov i další povrchy jen tak nenajdete. Sladit vinylovou podlahu s výmalbou a vybavením interiéru je velmi snadné. Rozmanitost barev zahrnuje všechny představitelné odstíny od bílé po černou. Nejvíce jsou zastoupeny hlavně teplé dřevěné dekory v různých tónech hnědé.

Rozhodnutí, jestli je lepší podlahu přilepit k podkladu nebo spojit pouze zámkovými spoji už tak jednoduché jako výběr dekoru není. Záleží na tom, kam hodláte podlahu položit, jaké vlastnosti od ní očekáváte a jak moc se chcete zabývat samotnou pokládkou. Pojďme si přiblížit oba způsoby.

Výhody a nevýhody lepené vinylové podlahy

Lepené vinylové podlahy se dají pořídit jak v dílcích, tak v rolích. V našem případě se budeme věnovat lepeným vinylovým dílcům. Hlavní předností tohoto typu vinylové podlahy je tloušťka podlahy – vinylové dílce jsou silné pouhé 2-3 mm, a přesto jsou dostatečně odolné. Přes takovouto tloušťku podlahy dobře proniká teplo, takže je výhodné pod lepenou vinylovou podlahu instalovat podlahové vytápění.

Díky pevnému spojení s podkladem se podlaha stává voděodolnou a není problém ji položit i na místa, kde je vlhkost na denním pořádku, například do kuchyní, koupelen a na toalety.

Výhodná se může jevit i cena podlahy, ale k té si musíte připočítat ještě cenu za ošetření podkladu a částku za speciální podlahářské lepidlo, kterým se podlaha lepí. Tím se dostáváme k instalaci lepených vinylových podlah. Pokud jste zkušení a už jste někdy podlahu pokládali, zvládnete to jistě sami. Jinak je lepší přizvat odborníka. Vyhnete se tak nepříjemnostem s nesprávně položenou podlahou. Základem pro správnou pokládku je dobře připravený podklad. Ten musí být především hladký a suchý. Docílit toho můžete použitím samonivelační stěrky. Jednotlivé dílce se pak k podkladu přilepí podlahářským lepidlem určeným pro vinylové podlahy. Na závěr se celá podlaha musí uválcovat válcem o hmotnosti nejméně 50 kg. Výsledkem je odolná podlaha, která vám může sloužit i několik desetiletí. S pokládkou se nemusíte omezovat pouze do bytových prostor. Lepené vinylové podlahy se skvěle hodí i do kancelářských budov, do provozoven, na úřady, do obchodních center a na další exponovaná místa.

Výhody a nevýhody plovoucí vinylové podlahy

Plovoucí podlahy jsou hitem posledních let a nejinak je tomu i s plovoucími vinylovými podlahami nazývanými také zámkové vinylové podlahy nebo vinylové podlahy s click systémem. K podkladu se nelepí, ale dílce opatřené zámkovým spojem se k sobě pouze zacvakávají.

Samotné dílce jsou oproti lepeným vinylovým dílcům o něco silnější. Zpravidla mívají 4-10 mm, a proto je třeba počítat s tím, že tak dobře nepropouštějí teplo. Pod zámkovou vinylovou podlahu je samozřejmě možné instalovat podlahové vytápění – komfort tepla od nohou určitě neztratíte. Při vypnutém topení je výhodou, že narozdíl od tenkých lepených dílců budou plovoucí dílce působit na dotek tepleji.

Samotné vlastnosti plovoucí podlahy je pak možné doladit použitím podložek pod podlahu. Můžete je koupit zvlášť nebo jsou už součástí podlahy.

Při pokládce podlahy nemusíte vyrovnávat podklad stěrkou. Stačí když řádně vyrovnáte původní podklad. Jednotlivé dílce pomocí řezacího nože zakrátíte na potřebnou délku a zámkovým spojem zacvaknete do sebe. Pokládku s trochou šikovnosti zvládne kdokoli. Výhodou je, že pokud se náhodou jeden nebo více dílů poškodí, není nutné vyměňovat celou podlahu, ale stačí rozebrat jen část, poškozené díly vyměnit a podlahu opět sestavit. Je proto dobré mít v zásobě jeden nebo dva dílce navíc pro případnou renovaci poškozených částí. V případě, že se rozhodnete pro pokládku v místech, kde se vyskytuje vlhkost (koupelna, kuchyně), myslete na to, že je nutné zvolit plovoucí vinylovou podlahu s voděodolným zámkovým spojem.

Poraďte se s odborníkem

Výhody vinylových podlah jsou jasné a to, zda zvolíte plovoucí nebo lepenou variantu je čistě na vás. Před nákupem si promyslete, kam chcete podlahu položit, jakým podmínkám bude vystavena a podle toho vyberte způsob pokládky. Nerozhodujte se pouze podle ceny. Nižší cena lepených vinylových podlah je sice lákavá, ale náklady investované do pokládky mohou konečnou cenu navýšit (odborná instalace, vyrovnání podkladu, speciální lepidlo). Oproti tomu u plovoucí vinylové podlahy je cena vyšší, ale navíc investujete už jen do doplňkové podložky.

Doufáme, že jsme vám pomohli ujasnit si, jaké jsou plusy a mínusy jednotlivých typů pokládky a váš výběr vinylové podlahy tak bude o něco snadnější. Pokud si stále nejste jisti, zkonzultujte nákup podlahy s odborníkem a nechte si poradit. Rádi Vám s výběrem pomůžeme a v případě zájmu se postaráme i o odbornou pokládku. Budete mít jistotu, že vyberete opravdu správně a podlaha vám bude sloužit dlouhá léta.

Galerie

Exdo - clic - detail - aufsicht - retuschiert - fs - 120727 - dl - pres Karndeanalderneylimestone - lm03ls - kopie - 735 Expona domestic stone Oprava - vinylove - podlahy - 69 Interier - gerflor - 0288 - club - grey - virtuo - adjust - 55 - v

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.