Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 05. 05. 2012

Vinylové plovoucí podlahy (zámkové, click)

Vinylové plovoucí podlahy jsou v současnosti velice oblíbené. A není divu. Díky jejich univerzálnosti je můžete pořídit do kuchyně, obývacího či dětského pokoje, ale i například do koupelny. Jelikož je vinyl všestrannou krytinou, dá se využít zkrátka v jakékoli místnosti. Vinylové plovoucí podlahy (někdy označované také jako zámkové vinylové podlahy) mají vysokou pružnost, odolnost proti mechanickému poškození, voděodolnost a v neposlední řadě se také snadno udržují a na jejich pořízení rozhodně nepadne velká část vaší výplaty.

Ze široké nabídky produktů lze vymezit 2 základní druhy vinylových plovoucích podlah, a to vinylové plovoucí podlahy s nosnou HDF deskou nebo podlahy v celovinylovém provedení.

>> POKLÁDKA PLOVOUCÍ VINYLOVÉ PODLAHY

>> NABÍDKA PLOVOUCÍCH VINYLOVÝCH PODLAH

Konstrukce vinylových podlah

Vinylové plovoucí podlahy s HDF deskou

Nosná HDF deska s vinylovou vrstvou vespod obsahuje korkovou izolační podložku. Není výjimkou, že se tato korková podložka vyskytuje přímo pod vinylem, což pocítíte ještě příjemnějším došlápnutím a lepšími izolačními vlastnostmi. Vyfrézovaný zámkový spoj najdete přímo na HDF desce a práce s lamelami je stejná jako v případě laminátové podlahy. Zabudovaná korková podložka na spodní straně lamely však navíc umožňuje pokládku bez přídatných podkladů.

Při pokládce na povrch z betonu či anhydrit musíte použít PE fólie. Kompletní podlaha dosahuje výšky zhruba 10,5 mm a díky její tuhosti se vypořádá i s nějakou tou nerovností na podkladu.

Celovinylové plovoucí podlahy

Tento typ vinylové plovoucí podlahy je tvořen zhruba 4,5 mm tlustou vinylovou lamelou, která je sama o sobě složena z několika vrstev a mřížek pro dokonalou stabilitu. Díky tomu vzniká samostatná podlahová lamela, ve které je opět vyfrézovaný zámkový spoj pro uchycení a spojení tak zvaným click systémem.

V tomto případě nemá podlaha žádnou nosnou desku, a tak je třeba použít speciální podložku, určenou přímo pro tento typ podlah. Podklad musí být čistý a bez jakýchkoliv nerovností. Pokud si s pokládkou nejste jisti, raději ji svěřte nám. Složitější operace, jako výřezy, obložení a odstraňování složitějších nerovností vyžaduje specifické nářadí a zkušenosti z praxe.

Pokládka bez lepení je šetrnější nejen k podkladu, ale také k vaší peněžence. Mějte však na paměti, že je potřeba dodržovat dilatační mezery, které zakryjeme podlahovou lištou (po obvodu místnosti) nebo přechodovou lištou (dveře).

Vinylové plovoucí podlahy s kompozitní a minerální deskou (SPC vinyl)

Jedná se o novinku, která je odolnější než klasické vinylové podlahy. Součástí podlahy je tzv SPC vrstva z minerálního kompozitu, která vůbec nereaguje na vlhkost a vysoké teploty - ideální podlaha do koupelny či např do obýváků s francouzskými okny. Více o SPC vinylu v našem článku zde. Nabídka SPC vinylu zde.

Pokládka vinylové plovoucí podlahy se zámkovým spojem (click systém)

Z hlediska konstrukce zde máme stejný vinyl jako při celoplošném lepení. Avšak tato vrstva je navíc umístěna na tak zvaném nosiči – nosné HDF desce (lze připodobnit k laminátovým podlahám). Také lze využít celovinylové podlahy se samonosnou deskou z několika vrstev tvrzeného PVC.

U vinylových plovoucích podlah, které disponují click systémem, nemusíte při pokládce používat lepidlo. Mezi další výhody patří rovněž to, že se tato podlaha může pokládat na předchozí povrch (např. dlažbu, dřevěnou podlahu atd.) bez předchozí úpravy. Efektivně se tak vyhnete třeba bourání nebo štěrkování, samotný proces pokládky de facto nekomplikuje chod vaší domácnosti a ani nikoho neobtěžuje. Vinylové plovoucí podlahy jsou zpravidla vhodné také na podlahové topení. Díky tomu splňují vše potřebné, co většina zákazníků vyžaduje – praktické vlastnosti za příznivou cenu a komfort.

Třída zátěže a síla nášlapné vrstvy

Při výběru vinylové podlahy byste měli zohlednit třídu zátěže a také sílu nášlapné PUR vrstvy. V tomto případě platí přímá úměra, a tak můžeme říci, že čím je tloušťka nášlapné vrstvy větší, tím je vyšší odolnost celé vinylové podlahy.

Hlavní klady vinylové podlahy

Mezi největší výhody vinylových podlah patří zejména vysoká odolnost, a tak je tento typ podlahy vhodný do každé domácnosti, kde žijí například čtyřnozí mazlíčci. Vašemu pejskovi nebudou klouzat tlapky a ani vás nebude rušit nepříjemný zvuk drápků.

Vzhledem k "plovoucímu" způsobu montáže je pokládka rychlá a pro odborníka také jednoduchá.

Údržba vinylové podlahy je v podstatě běžnou záležitostí a nevyžaduje nějakou zvláštní péči. Stačí přetřít vlhkým mopem, vysát nebo zamést.

Zápory plovoucí vinylové podlahy

Jestliže je v konstrukci vinylové podlahy přítomna HDF deska, není vhodné takovou podlahu použít ve vlhkých místnostech (například koupelny). Přímo do koupelny je ideální celovinylová plovoucí podlaha nebo vinylové dílce či role lepené.

Nabídka plovoucích vinylových podlah

Nabízíme široké spektrum plovoucích vinylových podlah od předních výrobců a značek Fatra ClickGerflor Senso Locktiché podlahy Gerflor Top SilenceRigid1 FloorConceptline clickEcoline ClickEterna Project 0,3Eterna Project 0,55Experto Ultimo clickHydrofix Click, Moduleo Select Click, Projectline Click a další, Vyberte si mezi dekory, které dokonale napodobují dřevo, kámen nebo dlažbu.

Přijďte si vybrat do naší vzorkovny v Praze.

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.