Informace o dřevěných podlahách

Dřevěné podlahy nepatří jen mezi podlahy nejhezčí, ale také mezi nejpraktičtější. Mají výborné izolační vlastnosti a tím zajišťují pocit tepla. Jejich využití je skutečně široké. Dřevěné podlahy vidíme v běžných domácnostech, ale i v komerčních zařízeních.

Výhody

Jednou z hlavních výhod dřevěných podlah je jejich dlouhá životnost, vysoká odolnost a snadná oprava v případě poškození. Dřevěné podlahy jsou vhodné pro astmatiky nebo alergiky, protože v sobě neudržují prach ani jiné nečistoty. Jsou schopné pohlcovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost a tím udržují stabilní klima interiéru.

Nevýhody

Přední nevýhodou těchto podlah je vyšší pořizovací cena. Dále pak barevné změny některých dřevin, nutná regulace teploty (mezi 18-22°C) a vlhkosti vzduchu (okolo 50-60%). Masivní prkna jsou náchylná na tvorbu spár, proto se podlahové topení doporučuje pouze u dvouvrstvých nebo plovoucích podlah.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dvouvrstvé - na spodní vrstvě (obvykle břízové překližky) je nalisována nášlapná vrstva ušlechtilých dřevin, která je opatřena vysoce imunním lakem nebo oxidativním olejem.

Třívrstvé - jsou tvořeny ze tří vrstev dřevin - horní nášlapná vrstva, střed (jádro) a protitažná spodní vrstva

Dělení dřevěných podlah dle jejich konstrukce

Prkenné podlahy

Tyto podlahy jsou vyráběny z měkkých druhů dřeva (smrk, modřín, jedle), povrchová úprava je prováděna až na položené podlaze. Jsou vyrobeny z hoblovaných nebo nehoblovaných desek a fošen, které se bez konstrukčních spojů pokládají na tupý sraz na polštáře. K nim jsou pak přibíjeny nebo může být podlaha šroubována. Podlahy z hoblovaných fošen můžeme spojovat na pero a drážku, polodrážku nebo na drážku se vkládanými pery (šroubovány nebo přibíjeny do polštářů).

U těchto podlah neprovádíme tmelení spár a při lakování je důležité dbát na to, aby se lak nedostal mezi prkna a neslepil je (tomu předejdeme použitím vosku a oleje). Prkna by pak při schnutí nemohla správně pracovat a mohlo by dojít ke vzniku velkých spár, nebo dokonce ke zničení celého prkna.

Palubkové podlahy

Tento typ podlah je obvykle vyráběn z borovice, smrku nebo modřínu. Nicméně se setkáváme i s podlahami dubovými nebo lipovými. Jejich tloušťka je větší než 20 mm, šířka mezi 120-160 mm a délka je 4 metry a více. Vyrábí se s perem a drážkou. Při pokládce jsou zasouvány do sebe a pak se skrytě přibíjí do polštářů.

Dřevěné podlahy jsou dodávány buď bez povrchové úpravy, nebo bývají opatřeny vrstvou laku či oleje. Díky tzn. kartáčování, které se provádí za pomoci specifických ocelových kartáčků, dosáhneme vyšší odolnosti a tvrdosti podlahy.

Reference - podlahová prkna Reference - podlahová prkna Dřevěná třívrstvá plovoucí podlaha Befag - reference 82 Dřevěná třívrstvá plovoucí podlaha Befag - reference 82 Dřevěná třívrstvá plovoucí podlaha Befag - reference 82

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps