Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 25. 11. 2015

Podlahy do koupelny vybírejte chytře!

Určitě všichni víme z vlastních zkušeností, jak moc je podlahová krytina v koupelně vysoce namáhaná. Nejenom že musí odolávat poměrně vysokému provozu, ale také vodě a vysoké vlhkosti. Právě proto je při výběru každé podlahy a zejména té do koupelny, dbát na to, aby byla vysoce kvalitní. Rozhodně se také vyplatí při jejím výběru preferovat odolnost proti vlhkosti s kvalitní povrchovou úpravou. Jako bonus není na škodu, když bude podlaha do koupelny také nějak designově jedinečná a zajímavá.

Velká většina lidí se mylně domnívá, že do koupelny patří pouze dlažba. Bohužel je tento omyl způsoben tím, že dlouhá léta nebyly jiné alternativy v oblasti podlah do koupelny. V dnešní době máte na výběr z poměrně široké škály nejrůznějších možností. K jejich výrobě se používají mnohé moderní technologie, které umožňují svými povrchovými úpravami, abyste si do své koupelny nainstalovali například dřevo, vinyl, laminát a mnohé další.

Neexistuje pouze dlažba!

Pravděpodobně jste si už všimli, že ve velké většině koupelen můžete vidět dlažbu. Jelikož to je nesmrtelná klasika, tak se pořád vyrábí nové vzhledy a zdokonalují se úpravy povrchů. Je poměrně logické, že ne každý je nadšený fanoušek do dlažeb. I tak je ale stále velmi oblíbeným materiálem, ale určitě není jediným. Na současném trhu si můžete vybrat například z oblíbených vinylových, nebo PVC podlah. V neposlední řadě jsou oblíbené také dřevěné podlahy a podlahy z laminátu.

Výhody PVC podlahy v koupelně

Podlahy z PVC patří v poslední době k velmi oblíbeným. Jedním z důvodů této oblíbenosti je určitě cena této podlahy, vysoká odolnost vůči jakémukoliv poškození a v neposlední řadě také odolnost vůči vlhkosti, což je pro podlahu do koupelny velmi důležité. Díky široké nabídce zajímavých vzorů těchto podlah, si rozhodně vybere každý zákazník. Navíc je samotná pokládka těchto podlah velmi jednoduchá a s přehledem ji zkušený podlahář zvládnete za jedno odpoledne. Většina PVC podlah se lepí celoplošně k podkladu. Dokonce se u některých PVC krytin můžete setkat s textilní nebo pěnovou podložkou. Díky ní nemusíte komplikovaně podklad před samotnou pokládkou vyrovnávat.

Moderní podlahy = vinylové podlahy

Chcete si pořídit do své koupelny opravu moderní podlahu? Tak v tom případě by vaše pozornost měla směrovat k vinylovým podlahám, které mají naprosto dokonalé vlastnosti. Nejen že jsou vysoce odolné, ale mají kvalitní úpravu povrchu, skvěle propouštějí teplo, jsou vysoce odolné vůči vlhkosti a navíc si můžete vybrat z bohaté škály nejrůznějších dokonale imitujících vzorů. Vinylové podlahy ovšem nejsou vyrobeny z přírodních materiálů, ale díky moderním výrobním postupům je od přírodních podlah jen stěží rozeznáte. V případě, že plánujete také instalovat podlahové vytápění, tak bude rozhodně vinylová podlaha tou nejlepší volbou, neboť skvěle propouští teplo. Pořídit si je můžete buď jako vinylové role, či popřípadě vinylové dílce. U obou variant se doporučuje celoplošné přilepení. Do koupelny můžete ale využít i dílce, které se díky voděodolnému zámkovému spoji pokládají na volno, jedná se o plovoucí vinylové podlahy.

Dejte si pozor při výběru laminátové podlahy

Určitě se čas od času setkáte také s laminátovými podlahami. Pokud i vy přemýšlíte, že je laminátová podlaha tím pravým ořechovým pro vás, dejte si pozor, aby byla podlaha opatřena voděvzdornou vrstvou. Jak jej poznat? Za prvé se liší svou tloušťkou, za druhé splňuje dané bezpečnostní normy. Samotná pokládka této laminátové podlahy je už trošku složitější, neboť je třeba dbát nejen na pečlivost, ale i na výběr správného tmele.            

Klasika jménem dřevo

Dřevěné podlahy do koupelny jsou samozřejmě jedny z nejkvalitnějších, pokud o ně ovšem správně pečujete. Exotická dřevina, která odolává vlhkosti, což je problém každé koupelny, je například Teak. Právě tato exotická dřevina nemá jen využití v koupelná, ale velmi často také například na terasách či jako obložení okolo bazénů. Jestliže tedy vážně koketujete s myšlenkou dřeva jako podlahové krytiny do koupelny, doporučujeme zvolit variantu tepelně upraveného dřeva (thermo dřevo) s perem, drážkou a určitě také i s mikrofázkou a to po celém obvodu prkna.

Galerie

Podlahy do koupelny Vinylová podlaha v koupelně Vinylová podlaha v koupelně Vinylová podlaha Gerflor v koupelně Vinylová podlaha na stěně v koupelně

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.