Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 30. 04. 2020

Dubové podlahy – krása a dlouhověkost

Podlahy ze dřeva jsou jedny z nejelegantnějších podlahových krytin a speciálně dubové podlahy patří k absolutní špičce. Proč jsou tak oblíbené a jaké nabízejí výhody?

Vlastnosti dubových podlah

Podlahy z dubového dřeva patří k nepoužívanějším podlahám ze dřeva. Dub je nejen krásný, ale také velmi tvrdý, odolný a má skvělé vlastnosti, které u dřevěné podlahy oceníte. Vysoký podíl tříslovin dodává dubovému dřevu výbornou odolnost při výkyvech vlhkosti. Dub má také skvělé izolační vlastnosti a velmi dlouhou životnost, takže si krásu dubové podlahy budete užívat doslova věky.

Díky dobré odolnosti vůči vlhkosti můžete dubovou podlahu položit i v kuchyních, chodbách, koupelnách i na toaletách. Skvělou volbou je do bytů, kde žijí osoby trpící alergií nebo astmatem.

Dubová prkna poskládaná vedle sebe tvoří dokonalou souhru jemných i drsných linií, které s přibývajícími roky získávají na kráse. Přírodní dřevěný materiál je na první pohled i dotek hřejivý a příjemný na došlap. Dřevo vytváří útulnou atmosféru a v kombinaci s luxusním nábytkem dodá interiéru na eleganci.

Povrch dubové podlahy může být upraven hned několika technikami:

  • mořením
  • kartáčováním
  • bělením
  • broušením
  • patinováním

Styl interiéru doladíte také volbou formátu dubové podlahy:

S širokými prkny umocníte dojem rozlehlosti celého prostoru. S drobnými parketami zase získáte příjemnou dřevěnou mozaiku, která zútulní menší prostory.

Podle preferencí si zvolte, zda dáte přednost:

  • masivní dubové podlaze
  • vrstvené dubové podlaze

Masiv je velmi odolný a trvalý. Můžete ho dokonce několikrát renovovat, čímž prodloužíte životnost dubové podlahy. Při častých změnách teplot na něj ale působí roztažné síly a dřevo tzv. „pracuje“. Tento problém můžete vyřešit vrstvenými dubovými podlahami.

Galerie

Dodání a pokládka dubových prken vč olištování obvodovými lištami Dodání a pokládka dubových prken s povchovou úpravou - olej 2 Olejování

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.