Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 28. 02. 2012

Vinylové podlahy

Moderní vinylové podlahy představuji ideální podlahové řešení do každé domácnosti. I přes svůj syntetický původ velmi dobře imitují přírodu a vytváří (téměř) dokonalou iluzi části přírody. Oproti přírodním materiálům (jako je například dřevo) jsou vinylové podlahy jednoduché na údržbu a také je pořídíte za výrazně nižší cenu. Díky odolnosti proti vodě a vlhkosti jsou častým podlahovým řešením do kuchyně či koupelny, ale také do komerčních budov s vyšší zátěží. Mezi nevýhody spadá právě jejich umělá a průmyslová povaha. Náhradní vinylový díl ve stejném dekoru a vzezření za určitou dobu už nemusí být tak snadné sehnat.

Rozdělení vinylových podlah:

·         Lepené vinylové podlahy – Při lepení vinylových dílců je potřeba užívat výhradně speciální lepidla k tomuto účelu určená. Vinyl se totiž vyznačuje také výraznou roztažností, ale díky takovému lepidlu je roztažnost eliminována. Při suchém lepení dílce disponují fixní vrstvou, která je upevní a umožní i snazší pokládku.

·         Plovoucí vinylové podlahy – Disponují větší tloušťkou než lepené vinylové podlahy, což jim umožňuje korigovat i jisté mírné nerovnosti. Vinyl je umístěn na nosiči, respektive na nosnou desku HDF nebo na samonosnou desku, která je tvořena několika vrstvami PVC (celovinylová konstrukce). Díky zámkovému spoji není na pokládku potřeba žádné lepidlo, pokládá se plovoucím způsobem.

·         Samolepící vinylová podlaha – Samolepící vinylové dílce (například značky Gerflor) představují praktický a ekonomický způsob, jak vyřešit rychlou a snadnou pokládku podlahy.

·         Volně položitelné vinylové podlahy – díky speciální protiskluzové rubové straně není třeba tyto dílce lepit – pokládají se na volno.

Vinylové podlahy jsou vysoce odolné, a tak své využití naleznou v kterémkoli prostoru, včetně těch vysoce vytíženým v komerčním a průmyslovém sektoru. Vždy je ale potřeba vybrat si správný typ vinylové podlahy. S výběrem Vám rádi pomůžeme!

Nabízíme vinylové podlahy značek Gerflor, Expona Domestic, Conceptline, Moduleo, Fatra (Fatra Thermofix a Fatra Impero, Vepo nebo Wineo – Design Line. Díky široké nabídce vinylových podlah a dekorů si každý vybere styl, který mu dokonale sedne.

Galerie

Moduleo - select - kuchyne

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.