Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 27. 03. 2021

Falcové a bezfalcové dveře - rozdíly

Výběr dveří do bytu či domu není nic jednoduchého – nabídka je nesmírně pestrá a vybrat si lze z nepřeberného množství dveří nejen různých typů, ale i materiálů, barev apod. Jednou z otázek, které je třeba si zodpovědět, je rozhodnutí, zda zvolit falcové nebo bezfalcové dveře.

Vzhledem k tomu, že většina lidí se s těmito termíny pravděpodobně ještě nesetkala, v tomto článku pro vás máme stručné vysvětlení, jaký je mezi nimi rozdíl.

Volbu dveří je třeba promyslet ještě před stavbou či rekonstrukcí

Předně je třeba zdůraznit, že pokud chystáte stavbu nebo třeba větší rekonstrukci nemovitosti, je potřeba si předem rozmyslet, který z obou typů budete v konkrétní místnosti chtít. U bezfalcových dveří je totiž většinou nutná větší šířka stavebního otvoru – myslete tak na to předem, abyste pak měli možnost si případně tyto dveře pořídit.

Falcové dveře jsou běžnější

Falcovým dveřím se říká také polodrážkové a jedná se o klasický a nejčastější typ dveří v interiéru. Dveřní křídlo je u nich usazeno přímo do pantů a když jsou dveře zavřené, je jasně vidět jejich hrana, jež vystupuje do prostoru. Výhodou těchto dveří je mimo jiné fakt, že jejich konstrukce lépe těsní (takže nehrozí chlad a průvan) a oproti bezfalcovým jsou také ve většině případů levnější.

falcove_dvere-Porta_Doors

Bezfalcové dveře si získávají oblibu v poslední době

V posledních letech si nicméně čím dál více lidí do svých domácností pořizuje dveře bezfalcové neboli bezpolodrážkové. Ty se vyznačují tím, že oproti klasickým dveřím nemají profilovanou hranu, takže jejich dveřní křídlo tvoří jednu rovinu se zárubní. Asi největším plusem tohoto řešení je jeho vzhled – tyto dveře prostě vypadají moderně, elegantně a pro ty, co si potrpí na design, jsou určitě skvělou alternativou.

bezfalcove_dvere-Porta_Doors

K bezfalcovým dveřím je ještě třeba dodat, že pokud si je objednáte, dostanete je vždy spolu s bezfalcovou obložkovou zárubní (do falcové by totiž zasadit nešly) a můžete si vybrat, zda si zvolíte variantu s viditelnými nebo neviditelnými panty.

Nutno podotknout, že bezfalcové dveře se vyrábějí ve čtyřech provedeních: Bezfalcové dveře se zárubní na stěně, se zárubní zapuštěnou do stěny, se skrytými zárubněmi a s reverzním otevíráním. Víc o těchto druzích si můžete přečíst v článku zde.

Jak klasické falcové, tak i moderní bezfalcové dveře si můžete objednat i u nás. Kompletní nabídku najdete zde, dveře si také můžete osobně prohlédnout ve vzorkovně, která se nachází v Praze 9 (pouze po předchozí telefonické domluvě).

Galerie

bezfalcove_dvere-Porta_Doors falcove_dvere-Porta_Doors falcové dveře bezfalcové dveře

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.