Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 29. 06. 2018

Pokládka lepené vinylové podlahy Moduleo®

Dobře položená podlaha Moduleo® vám bude dělat radost dlouhá léta. Jak na to, abyste byli s výsledkem spokojeni a podlaha splňovala svůj účel?

Vinylové podlahy Moduleo® dodají interiérům jiskru v podobě realistických dekorů dřeva a kamene, které jsou na pohled i na dotek k nerozeznání od klasických přírodních materiálů. Oblíbené jsou i pro svou odolnost a možnost instalace i do prostor se zvýšenou vlhkostí. Chcete i vy mít doma pěknou podlahu značky Moduleo®, po které budete rádi chodit a rozhodli jste se, že si ji položíte sami? Poradíme vám, jak správně postupovat.

Lepené vinylové podlahy Moduleo® jsou určené k celoplošnému lepení a před jejich instalací i během ní je třeba dodržet několik kroků:

  1. Aklimatizace – aby se podlaha přizpůsobila klimatu místnosti, do které ji chcete pokládat, nechte ji alespoň 24 hodin v místnosti při pokojové teplotě a vypnutém podlahovém vytápění.
  2. Příprava povrchu – před pokládkou je důležité vyrovnat povrch, na který budete podlahu instalovat. Podklad očistěte, odstraňte veškerý prach a zkontrolujte, zda je hladký a suchý. U dřevěných podlah odstraňte vyčnívající hřebíky a šrouby, v betonové podlaze zaplňte různé trhliny, mezery a odstraňte vyčnívající předměty jako hřeby nebo šrouby. V případě dlažby je zapotřebí zaplnit spáry tak, aby byly zarovnané s povrchem dlaždic. Odstraňte i stávající podlahovou krytinu jako vinyl, linoleum, korek nebo koberce a zbavte podklad veškerých zbytků lepidla. Pro vyrovnání nerovného povrchu použijte samonivelační hmotu, kterou po zaschnutí přebrousíte a důkladně vysajete.
  3. Příprava a rozvržení podlahy – podle zvoleného způsobu rozložení lamel si rozdělte místnost. Pokud pokládáte na vazbu, rozdělte si místnost na polovinu nebo na čtyři stejné díly do kříže, aby vám na každém konci místnosti zůstaly stejně široké lamely. Při pokládce na rybí kost si ještě přikreslete osu na koso, čímž udržíte správný směr zkosení. Můžete si také připravit jednotlivé lamely. Rozbalte více balení najednou a lamely smíchejte (docílíte tak promíchání jednotlivých tónů lamel, který se může v různých baleních mírně lišit). Dílce si pak rozložte tak, abyste je měli připravené k odebírání.
  4. Instalace – pro pokládku je ideální, když je v místnosti teplota minimálně 18 °C a vlhkost maximálně 70 %. Před pokládkou i po ní by do místnosti nemělo dopadat přímé sluneční světlo. Na připravený podklad aplikujte speciální lepidlo určené pro pokládku PVC podlah a počkejte až se odvětrá (dle konkrétní značky lepidla – cca 5min). Poté si přiložte první lamelu ke středu místnosti a postupně pokládejte další dílce na sraz – vždy tak, abyste se drželi osové čáry a pokládali dvě řady dílců po každé ze stran středové osy. V místech, kde potřebujete vyříznout nepravidelný tvar, použijte nejdříve papírovou šablonu, kterou přenesete na vybraný dílec. Vinylové dílce lze snadno zkracovat nožem, takže pohodlně docílíte požadovaného tvaru.
  5. Dokončení – po pokládce je zapotřebí podlahu uválcovat válcem s hmotností minimálně 50 kg.

Lepená vinylová podlaha Moduleo® je skutečnou ozdobou interiéru. Radost vám bude dělat mnoho let, a navíc se nenadřete ani při její údržbě. Úplně postačí, když ji zametete, vysajete, nebo větší nečistoty setřete vlhkým mopem. Pro důkladnější údržbu používejte pouze speciální přípravky určené přímo na tento druh podlahoviny.

Galerie

Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo® Vinylové podlahy Moduleo®

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.