AKTUÁLNĚ: Naše firma funguje, můžete nadále objednávat. Máme pouze dočasně uzavřenou vzorkovnu.

Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 30. 10. 2019

Co je to SPC vinyl – základní informace

Jeden z nejnovějších typů podlahových krytin. SPC vinyl patří v současné době k tomu nejlepšímu, co lze na trhu s podlahami pořídit a díky svým vlastnostem je tak vynikající volbou pro každou moderní domácnost. Jde o novou generaci vinylových podlah s jedinečnými vlastnostmi, mezi nimiž dominuje vysoká odolnost a vodotěsnost.

Základní charakteristika

Jedná se o plovoucí vinylové podlahy vybavené zámkovým spojem, u nichž tvoří základ nosná SPC deska. Tato deska jim dodává celou řadu výhod, pro které jsou tyto podlahy vhodné téměř do jakékoli místnosti ve vašem bytě nebo domě. Pod zkratkou SPC se skrývá speciální minerální kompozit, jenž tvoří tři látky – polyvinylchlorid (PVC), vápencový prášek a stabilizátor.

Největší přednosti SPC vinylu

Podlahové krytiny z SPC vinylu mají celou řadu výhod, díky nimž překonávají běžné vinylové podlahy. Klíčové výhody jsou zejména:

-        maximální vodotěsnost – asi největší plus SPC vinylu. Ten má husté a vodotěsné jádro, takže lze podlahu bez obav položit i do místností se zvýšenou vlhkostí. Hodí se tedy i do koupelen nebo kuchyní.

-        vysoká odolnost – podlahy z SPC vinylu jsou tvořeny několika vrstvami s mimořádně vysokou odolností. Díky tomu je lze použít i do prostorů s velmi vysokou zátěží, kde by se obyčejná podlaha mohla snadno poškodit.

-        dokonalá stabilita – důležitou vlastností je i perfektní stabilita. Jednotlivé podlahové díly jsou velmi pevné a nedochází u nich k žádnému posuvu, což platí i pro místa, kde je zvýšená teplota. V případě místností o ploše do 400 m2 ani nejsou nutné dilatační spáry, jež jsou v mnoha jiných případech nezbytné.

-        snadná instalace – pokládka podlah s SPC vinylovou vrstvou patří k těm nejsnadnějším, často si s ní poradí i zkušenější kutil. Jedná se o podlahy se zámkovým spojem, jež lze navíc položit i na původní povrch – jen u velkých nerovností je třeba nejdříve povrch upravit pomocí stěrky.

-        jednoduchá údržba – pro ty, co neradi uklízejí, je bezesporu výhodou snadná údržba. SPC vinylové podlahy stačí jen lehce vysát a setřít mopem, nevyžadují žádnou náročnou údržbu, která by zabrala spoustu času.

Jak se provádí pokládka tohoto typu podlahy?

Pokud nemáte dostatečné zkušenosti, je pokládku nové podlahy obvykle lepší nechat na profesionálech. U SPC vinylové podlahy je ale instalace relativně snadná – lze ji umístit i na původní podlahu, problémem nejsou ani místnosti s podlahovým vytápěním. Výhodou je i to, že podlahy z SPC vinylu nepotřebují tzv. aklimatizaci, takže jejich pokládku lze provést ještě ten samý den.

Pokud jste ale nikdy tuto činnost nedělali, určitě bude lepší nechat pokládku na profesionálech. Naši pracovníci mají s instalací všech druhů podlah bohaté zkušenosti, takže se na ně můžete kdykoli obrátit. Pokládky podlah provádíme zejména v oblasti Prahy a Středočeského kraje a můžeme vám připravit výhodnou cenovou nabídku.

Údržba SPC vinylu není náročná

Jak už bylo řečeno výše, jednou z výhod SPC vinylových podlah je jejich snadná údržba. Je to zejména díky tomu, že se jedná o obzvláště odolný a kvalitní materiál, takže obvykle stačí jen jednoduché vyluxování a případně setření podlahy pomocí mopu.

Přijďte si vybrat svoji novou podlahu do naší vzorkovny

Zaujaly vás výhody SPC vinylu a chtěli byste tento typ podlahy i do své domácnosti? Pokud ano, můžete se přijít podívat do naší vzorkovny, kde si lze jednotlivé dekory prohlédnout přímo na místě a poradit se s našimi odborníky. Vzorkovna se nachází v Praze 9 na adrese Lovosická 439/42 a kromě SPC vinylu v ní samozřejmě nabízíme i široké spektrum jiných podlahových krytin. V případě, že byste vzorkovnu plánovali navštívit, nejdříve nás prosím kontaktujte telefonicky a domluvíme se na vhodném termínu.


Doporučujeme> SPC vinyl Rigid <

Více informací o SPC vinylu Rigid si můžete přečíst v našem článku zde. Kompletní vzorník a ceník na webu zde.

Galerie

SPC vinyl Rigid SPC vinyl Rigid Plancher Plancher SPC vinyl Rigid

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.