Pokládka parket

Pokládka parket je jedním z nejnáročnějších typů montáží podlahových krytin, proto je vhodné přenechat pokládku zkušeným podlahářům. Nicméně pokud jste zručný kutil a chcete si pokládku parket realizovat svépomocí, je vhodné dodržet několik základních pravidel.

Parkety jsou velmi všestranným materiálem a existuje více možností, jak jejich pokládku realizovat. Oblíbeným typem je pokládka parket do vzoru nazývaného stromeček. Dalším typem pokládky je vazba nebo rybina.

Pro bezproblémové položení parket je důležité mít dokonale připravený podklad. Podklad musí být pevný, rovný, čistý a suchý. Podklad z dřevotřískových desek musí být dokonale připevněn k podlaze Betonový podklad nesmí mít trhliny. Starý dřevěný podklad musí být rovný a pevný a současně by neměl vrzat.

Před zahájením pokládky parket nechte parkety ležet nějakou dobu v místnosti, dřevo se tak přizpůsobí prostředí daného pokoje.

Parkety se lepí k vyrovnanému podkladu pružným lepidlem. Po nalepení se povrchově upravují broušením.

Nakonec probíhá závěrečný nátěr nebo lakování položených parket.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps