Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 22. 05. 2013

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy disponují širokým výběrem atraktivních vzorů, jsou odolné, mají dlouhou životnost a jsou jednoduché na údržbu. Na rozdíl od dřevěných či laminátových podlah bezpečně snesou vodu a vlhkost, takž jsou mimořádně vhodné také do kuchyní, koupelen, na toalety apod.

Syntetické linoleum je na rozdíl od přírodního linolea, které se ve svých počátcích vyrábělo z korku, je vyráběné z polyvinylchloridu (obecně známý název je PVC). Krytina se skládá z několika vrstev a aplikuje se buď pomocí zámkových spojů, nebo lepením přímo na vyrovnaný podklad.

Vinylová podlaha je výjimečná i tvrdostí povrchu

Vinylová krytina je výjimečná i tvrdostí povrchu a nepoškodí ji ani předměty, které na ni upustíme – nedojde k vyštípnutí materiálu jako je tomu třeba u dřeva nebo dlažby a kamene. Upuštěný hrnek, nůž nebo kastrol ji tedy neponičí. Je to proto dobrá volba, pokud s námi obydlí sdílejí i domácí mazlíčci, protože je extrémně odolná i proti poškrábání. A protože je navíc nenáročná na údržbu, výborně se hodí i do velmi namáhaných prostor, jako jsou haly a chodby, dětské pokoje (nabízí se také v protiskluzové úpravě, takže je pro děti bezpečná) či kanceláře. Vinyl ocení i alergici, protože na sebe neváže tolik prachu jako jiné materiály. Zajímavostí je také antistatická úprava. V neposlední řadě je tento povrch výjimečný skvělými tepelně izolačními vlastnostmi nebo tím, že výborně tlumí hluk. Při tom všem si ale vinylová podlaha dokáže zachovat pružnost.

Vinylové podlahy nabízí krásné a exkluzivní vzory

Vinylové podlahy nabízí krásné a exkluzivní vzory, které věrně napodobují povrchy dřeva, kamene, dlaždic, skleněných dlaždic, korku apod. Napodobují dokonce i zvlněný plech a štípaný kámen, a to tak, že od originálu jsou k nerozeznání. To je možné díky technologii 3D, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodá plastický vjem.

Pokud se pro vinylovou podlahu rozhodnete, pořizovací náklady budou samozřejmě nižší než v případě podlahy dřevěné.

Výhody vinylové podlahy:

  • nabízí nepřeberné množství barev a moderní vzhled
  • snadná údržba, pokládka a vyměnitelnost dílců
  • snese vysoký stupeň zátěže a je protiskluzná
  • vhodná pro alergiky, má tepelně izolační vlastnosti
  • životnost – 30 až 50 let

Využití vinylové podlahy

  • v bankách, hotelech, nemocnicích, domácnostech
  • doma ji můžete bez obav položit v kuchyni, ale i v koupelně – vlhko vinylu nevadí

Galerie

Vinylová podlaha Expona Domestic Vinylová podlaha Moduleo

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.