Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 07. 02. 2023

Světlé nebo tmavé interiérové dveře Invado - jaké vybrat?

Dveře jsou výraznou součástí interiéru. Dolaďují jeho celkovou atmosféru a samozřejmě plní funkci oddělení místností, zvukové a tepelné izolace. Vybrat ale tmavé nebo světlé dveře, které budou do interiéru vhodnější?

>> Nabídka interiérových dveří

>> Odborná montáž dveří

Světlé nebo tmavé interiérové dveře Invado - jaké vybrat?

Výhody a nevýhody světlých interiérových dveří

Dveře ve světlých odstínech opticky zvětší místnost. Hodí se tedy hlavně do menších bytů nebo menších místností. Dnes se nevyrábí jen klasické bílé interiérové dveře, ale i různé světlé dekory můžete skvěle sladit s vybavením místností. Velmi oblíbeným dekorem je dub sonoma nebo modřín sibiřský, který se dobře kombinuje s nábytkem nebo podlahou. Na světlých dveřích je více vidět zašpinění, takže je budete muset častěji mýt. Pokud máte domácí mazlíčky nebo malé děti, bude to o něco víc práce.

Světlé interiérové dveře Invado

Výhody a nevýhody tmavých interiérových dveří

Pokud máte velké místnosti, bez obav zvolte dveře v tmavých odstínech. Oblíbenými dekory jsou ořech, dub nebo eben. Tmavé interiérové dveře místnosti zútulní. Jsou ovšem velmi výrazné a mohou na sebe strhnout veškerou pozornost. Dávejte tedy pozor na to, jaký nábytek nebo podlahu k tmavým dveřím zvolíte. Zajímavý a oblíbený je kontrast tmavých dveří a světlé podlahy.

Jestli si nechcete upřít tmavé dveře a bojíte se, že by se místnosti opticky zmenšily, můžete zvolit prosklené dveře. Díky prosklení dveřmi projde světlo, ale protože je sklo mléčné, není skrz dveře vidět. V případě, že máte doma malé děti, doporučujeme volit prosklení v horní třetině dveří kvůli bezpečnosti. Případně použít speciální fólii na sklo, kdy se při poškození sklo z rámu nevysype.

Tmavé interiérové dveře Invado

Dveře Invado - bezpečné a kvalitní

Interiérové dveře Invado mají zaoblené hrany a díky tomu jsou bezpečnější. Speciální technologie, která spočívá ve spojování povrchové úpravy mimo okraj půldrážky, má velký vliv na estetický vzhled koncové úpravy, bezpečnost používání i dlouholetou trvanlivost.

Velký výběr designů, které si můžete prohlédnout i v naší prodejně Plancher, zaručuje to, že si dveře nebo vinylovou podlahu vyberete do jakéhokoliv interiéru. Samozřejmostí je sladění dekoru dveří i zárubní, aby vznikl jednotný vzhled interiéru. Většinu dveří Invado si můžete vybrat v posuvné nebo otočné variantě, dveře dvoukřídlé nebo dveře bezfalcové.

Jakou zvolit výplň interiérových dveří Invado

Velice záleží, jaké místnosti budou dveře oddělovat a jak často se budou používat. Základním materiálem pro výplň dveří je voština. Jedná se o papír ve tvaru včelích pláství. Je to materiál lehký a levný. Doporučujeme ho spíše pro dveře méně používané. Voština neposkytuje dobrou akustickou izolaci, nehodí se pro dveře do ložnice ani do kanceláře a pokud máte v interiéru vlhko, ztrácí své vlastnosti.

Dutinková dřevotříska je výplní kvalitnější, tedy i dražší. Dobře tlumí hluk. Pokud řešíte finance, je možné interiérové dveře mezi sebou kombinovat. Navenek budou vypadat všechny dveře stejně, ale s funkcemi, které budou potřebné v určitých místnostech.

Pokud byste si dveře Invado prohlédli rádi naživo, neváhejte navštívit naši vzorkovnu v Praze 9 (po předchozí domluvě). Můžete si vybrat z mnoha dekorů, případně vám rádi poradíme, jaké dveře se hodí přímo do vašeho interiéru. Zabýváme se i odbornou instalací interiérových dveří.

Galerie

Světlé nebo tmavé interiérové dveře Invado - jaké vybrat? Světlé interiérové dveře Invado Tmavé interiérové dveře Invado

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.