Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 03. 05. 2023

Praktické rady jak vybrat interiérové posuvné dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra šetří prostor, jsou elegantní a nabízejí řadu možností. Podle čeho se orientovat při výběru zasouvacích dveří do pouzdra?

Nejprve si pojďme říci, co to vlastně interiérové dveře do pouzdra jsou. Jde o interiérové dveře, které se při otevření zasouvají do stavebního pouzdra, ve kterém jsou v otevřeném stavu plně skryty. Interiérové posuvné dveře nabízíme kromě varianty do pouzdra i jako posuvné dveře na stěnu. Těm se ale v tomto článku věnovat nebudeme.

>> Nabídka posuvných dveří do pouzdra

>> Odborná montáž posuvných dveří

Praktické rady jak vybrat interiérové posuvné dveře do pouzdra

Výhody a nevýhody posuvných interiérových dveří do pouzdra

Každý, kdo přemýšlí nad nákupem zásuvných dveří do pouzdra, by měl vědět, jaké jsou jejich přednosti a co je naopak jejich nevýhodou.

Výhody dveří do pouzdra

 • Řeší nedostatek místa v prostoru (dokáží ušetřit až 2 m²).

 • Narozdíl od posuvných dveří na stěnu neblokují stěny, ke kterým díky tomu můžete postavit nábytek nebo na ně zavěsit poličky.

 • V otevřeném stavu nijak nenarušují vzhled prostoru, protože jsou skryté ve stavebním pouzdře.

 • Při zasunutí do pouzdra jsou dveře chráněny před poškozením.

 • Dveře se jednoduše otevírají a zavírají.

 • Posuvné dveře do pouzdra jsou vhodné pro bezbariérové domácnosti.

Nevýhody dveří do pouzdra

 • Posuvné dveře do pouzdra vyžadují přípravu stavebního otvoru. Je proto nutné na to myslet už při návrhu interiéru nebo musíte při rekonstrukci počítat se stavebními pracemi.

 • Dveře nemusí dokonale těsnit (u moderních dveří je ale tato nevýhoda již minimální).

Stavební pouzdro pro posuvné dveře

Máte obavy, že se netrefíte s výběrem stavebního pouzdra? Uklidníme vás. V dnešní době jsou stavební pouzdra ve standardizovaných rozměrech, stačí si tedy jen vybrat vhodný rozměr. Také potřebujete vědět, zda chcete pro posuvné dveře pouzdro do sádrokartonu nebo do zděné příčky. Pak už jen stačí vybrat interiérové dveře, kdy nejste limitování druhem dveří. V sortimentu Plancher jsou všechny dveře v nabídce k dostání jak v otočné, tak v posuvné variantě.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře

Jak vybrat vhodný typ posuvných dveří do pouzdra?

Jako první si stanovte, jak by dveře měly vypadat, jak by měly být odolné a jaký by měly mít rozměr. Od toho se odvíjí vše ostatní.

Typy dveří do stavebního pouzdra

 • posuvné dveře do stavebního pouzdra jednokřídlé

 • posuvné dveře do stavebního pouzdra dvoukřídlé (zde se nabízí varianta, kdy se obě dveřní křídla zasouvají na jednu stranu nebo proti sobě v opačném směru)

Při výběru posuvných dveří se zamyslete nad tím, zda chcete interiérové dveře plné nebo prosklené. U prosklených posuvných dveří totiž budete muset volit i orientaci dveří - pravé nebo levé. Sklo je totiž hladké, pískované nebo s reliéfem (podle vaší volby), a proto je potřeba určit, kam bude např. pískovaná strana orientovaná. Orientaci dveří určíte tak, že si stoupnete do místnosti, kam bude směřovat pískovaná strana a pokud otevíráte dveře do pouzdra doprava, jde o dveře pravé, pokud doleva, jde o dveře levé.

Výplně interiérových dveří

 • Voština (nejméně odolná)

 • Děrovaná dřevotříska (středně odolná)

 • Plná dřevotřísková deska (nejvíce odolná) 

 • Skleněné posuvné dveře do pouzdra

Pokud víte, že nebudete mít vysoké nároky na odolnost dveří, volte voštinovou výplň, která je cenově dostupnější. V případě, že budou muset dveře odolávat většímu provozu, sáhněte po plné dřevotřískové desce, která je ale finančně náročnější. Zlatou střední cestou je děrovaná dřevotříska. U posuvných interiérových dveří do pouzdra si, stejně jako u otočných, můžete vybrat i různé typy prosklení, podle toho, jak chcete aby dveře propouštěly světlo. Celoskleněné dveře posuvné do pouzdra slouží především jako designový prvek.

Povrchová úprava posuvných dveří

 • Laminát (vysoce odolný, snadno se udržuje a čistí, hodí se i do vlhkých prostor, nebledne)

 • Dýha (je velmi pěkná na pohled, středně odolná, mohou ji poškodit domácí mazlíčci, může časem vyblednout, je náchylná na vlhkost)

 • Folie (cenově dostupná, možnost neomezeného množství dekorů, náchylná k mechanickému poškození)

 • Lak (náchylný na poškrábání, dá se přetřít)

Při výběru povrchové úpravy posuvných dveří se opět zamyslete nad tím, jak moc odolný by povrch měl být a kolik chcete do dveří investovat.

Povrchové úpravy posuvných dveří do pouzdra

Výběr kování

U posuvných dveří do pouzdra se volí úchytky buď jako madlo, nebo jako tzv. „mušlové úchyty”. Můžete si pořídit i zámek na posuvné dveře.

Dekor a barva posuvných dveří do pouzdra - navštivte vzorkovnu

Posuvné dveře nejsou vždy otevřené a když se zavřou, měly by ladit s interiérem nebo by měly naopak tvořit dominantní prvek prostoru. Zásuvné dveře do pouzdra lze vybrat ze stovek barev a dekorů. V naší nabídce najdete posuvné dveře do pouzdra bílé, šedé, s dekorem dřeva, světlé i tmavé. V tomto ohledu je tedy výběr čistě na vás a na vašem vkusu.

V případě, že si rádi prohlédnete vše naživo a potřebujete si udělat představu o tom, jak šoupací dveře do pouzdra vypadají v reálu, domluvte si s námi telefonicky schůzku ve vzorkovně Plancher v Praze. Rádi vám ukážeme nabídku posuvných dveří do pouzdra, pomůžeme s výběrem dveří a postaráme se i o montáž posuvných dveří do pouzdra.

Galerie

Praktické rady jak vybrat interiérové posuvné dveře do pouzdra Stavební pouzdro pro posuvné dveře Povrchové úpravy posuvných dveří do pouzdra

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.