Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 06. 06. 2023

Vinylové podlahy na HDF desce: Vlastnosti, výhody a využití

Jedinečné složení vinylových podlah na HDF desce kombinuje vysokou odolnost, komfort i krásný vzhled. Díky pevnému jádru se HDF vinyl výborně hodí pro rekonstrukce podlah, ale své místo má i tam, kde se budou podlahy pokládat poprvé.

>> POKLÁDKA VINYLOVÉ PODLAHY

>> NABÍDKA VINYLOVÝCH PODLAH

Vinylové podlahy na HDF desce: Vlastnosti, výhody a využití

Co je HDF vinyl?

Zkratka HDF znamená High Density Fibreboard, což je označení pro dřevovláknitou desku s vysokou hustotou. Jde o desku, která se obvykle používá jako nosná vrstva u laminátových podlah, kdy vrchní vrstvu tvoří laminát. U vinylových podlah je to podobné, ale vrchní vrstva je tvořena velmi odolným vinylem.

Pro zvýšení komfortu i tichosti podlahy je spodní strana HDF vinylových dílců opatřena korkovou vrstvou, která nejen, že eliminuje hlučnost, ale také zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy.

Hlavní výhody vinylu na HDF desce

Vinylové podlahy na HDF desce toho mohou nabídnout opravdu hodně:

 • podlahy jsou výjimečně pevné,

 • vinylová vrstva je zpracována v řadě dekorů a nabízí nepřeberné množství barev,

 • tuhé jádro dodává podlahám stabilitu,

 • spodní korková vrstva přispívá k tichému a komfortnímu došlapu,

 • podlahy jsou na dotek příjemně měkké a nestudí,

 • podlahy nepodléhají rozměrovým změnám vlivem působení tepla,

 • na podlahách nevznikají otlaky,

 • HDF vinyl je možné položit na podlahové topení,

 • u podlah s voděodolným zámkovým spojem je podlaha 100% voděodolná a může se pokládat i do koupelen a kuchyní,

 • díky nosné HDF desce je možné podlahy položit i na mírné nerovnosti nebo původní podklady,

 • podlahy se snadno instalují,

 • povrch podlah se jednoduše udržuje.

Výhody vinylových podlah na HDF desce

Kde můžete vinylové podlahy click na HDF desce použít?

Designový a odolný vinyl na HDF desce můžete využít na mnoha místech. Většinu těchto vinylových podlah můžete běžně položit v domech i bytech, a to i tam, kde „to žije”. Řadu podlah lze využít i v komerčních prostorách. Některé podlahy na HDF desce se hodí dokonce i pro lehce zatěžované průmyslové prostory.

Pokud vás zajímá, které podlahy z naší nabídky se hodí právě pro vaše záměry, sledujte označení zátěžových tříd nebo nás kontaktujte a my vám rádi s výběrem vinylové podlahy na HDF desce poradíme. V případě zájmu si s vámi domluvíme schůzku v naší vzorkovně v Praze, kde si můžete HDF vinyl prohlédnout.

K zástupcům vinylových podlah na HDF desce, které najdete v naší nabídce, patří například podlahy Gerflor TopSilence nebo podlahy Ecoline Click v řadě dřevěných dekorů nebo ve vzhledu připomínajícím dlažbu.

Pokládka vinylové podlahy na HDF desce

Vinylové podlahy na HDF desce jsou podlahy plovoucí. To znamená, že dřevovláknitá deska je opatřena zámkovým spojem a podlaha se pokládá plovoucím způsobem jako řada jiných zámkových vinylových podlah. Pokládku zvládnete při troše zručnosti i sami.

Mezi výhody podlah, které se pokládají plovoucím způsobem, patří i to, že se nijak nespojují s podkladem, a proto je možné je opět snadno rozebrat a použít jinde. V případě, že se náhodou některá část podlahy poškodí, můžete jednotlivé lamely jednoduše vyměnit a mít tak opět podlahu, která je dokonalá.

Pokládka vinylových podlah na HDF desce

HDF vinyl je ideální pro rekonstrukce podlah

Vinyl na HDF desce má vyšší konstrukční výšku než klasické lepené nebo plovoucí vinylové podlahy a tuhá dřevovláknitá deska dodává podlaze mimořádnou pevnost. Díky tomu je možné tyto podlahy pokládat i na podklad s mírnými nerovnostmi a hodí se i na položení na původní povrchy, jako je např. dlažba. Mírné nerovnosti se neprokreslí na povrch podlahy.

Vyzkoušejte vinylové podlahy na HDF desce a nechte se unést jejich stylovým vzhledem, mimořádnou pevností a širokou škálou využití.

Galerie

Vinylové podlahy na HDF desce: Vlastnosti, výhody a využití Výhody vinylových podlah na HDF desce Pokládka vinylových podlah na HDF desce

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.