Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 16. 09. 2020

Nášlapná vrstva a PUR vrstva vinylových podlah – jaký je mezi nimi rozdíl a proč jsou důležité?

Moderní vinylové podlahy jsou oblíbené zejména díky své odolnosti. Aby povrch podlah vydržel dlouho jako nový a nepoškodil se, chrání ho nášlapná a PUR vrstva. Pojďme si o nich říct něco bližšího. 

 

Vinylové podlahy jsou zpravidla složeny z několika vrstev (nazýváme je jako heterogenní podlahy)nebo jsou jednovrstvé (tzv. homogenní podlahy). Kromě spodních vrstev a vrstev s dekorem mohou mít heterogenní vinylové podlahy rozmanité integrované podložky. Ve vrchní části podlah se nachází nášlapná vrstva a PUR úprava povrchu. Každá má svoji funkci.

>> POKLÁDKA VINYLOVÉ PODLAHY

>> NABÍDKA VINYLOVÝCH PODLAH

PUR vrstva chrání povrch před poškozením

Svrchní část vinylových podlah je tvořena PUR vrstvou. Ta má za úkol chránit povrch podlahy před špínou, zacelit možné mikropraskliny a zajistit snadnou údržbu podlahy. Pod PUR vrstvou se nachází nášlapná vrstva.

Nášlapná vrstva zajišťuje odolnost podlahy

Nášlapná vrstva je jednou z nejdůležitějších částí podlahy. Hlavní funkcí nášlapné vrstvy je ochránit dekor podlahy před poškozením a tím zajistit co nejdelší životnost podlahy. Nášlapná vrstva je to, co určuje odolnost a kvalitu podlahy. Čím vyšší je nášlapná vrstva, tím je vinylová podlaha odolnější proti poškození. Nášlapná vrstva také zajišťuje voděodolnost vinylových podlah, jejich protiskluznost nebo odolnost proti ohni.

Podle tloušťky nášlapné vrstvy se vinylové podlahy rozdělují do několika zátěžových tříd, které napovídají, kam je vhodné danou podlahu umístit.

Zátěžové třídy vinylových podlah

Základní rozdělení podlah z vinylu je pro bytové, komerční nebo průmyslové využití.

  • Vinylové podlahy pro bytové využití – označují se třídou zátěže 21–23 a hodí se pro pokládku v běžných domácnostech.
  • Vinylové podlahy pro komerční využití – u těchto podlah je třída zátěže označena hodnotou 31–33. Podlahy už snesou vysokou zátěž, a proto jsou vhodné pro pokládku do komerčních prostor s malou, střední až vysokou zátěží. Samozřejmě se dají využít i v domácnostech.
  • Vinylové podlahy pro průmyslové využití – třída zátěže 41–43 označuje podlahy určené do extrémních podmínek průmyslových provozů a vysoce zatížených prostor s vysokou frekvencí pohybu.

Podlahy od specialistů

Jak nášlapnou, tak PUR vrstvu najdete jak u lepených vinylových podlah, tak u zámkových neboli plovoucích vinylových podlahnaší nabídky. Vyberte si takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Pokud potřebujete s výběrem podlahy s vhodnou zátěžovou třídou pomoci, neváhejte se obrátit na naše odborníky. Kontaktujte nás přes e-mail, telefonicky nebo si s námi sjednejte schůzku v pražské vzorkovně, kde vám zodpovíme veškeré dotazy a rovnou vám předvedeme nabízené podlahy, případně domluvíme pokládku podlah.

Galerie

Podlaha Chairs - 2181947 - 640 Gerflor Plancher

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.