Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 19. 08. 2020

Jak na čištění a údržbu vinylových podlah

Krásná čistá podlaha je vizitkou celé domácnosti. Poradíme vám, jak se vypořádat s čištěním a údržbou oblíbených vinylových podlah.

 

Vinylové podlahy se stále častěji objevují v domácnostech i v komerčních prostorách jako jsou kanceláře, úřady, obchody nebo ubytovací zařízení. Hlavním důvodem je především odolnost vinylu. Povrch lepených i plovoucích vinylových podlah je opatřen ochrannou nášlapnou vrstvou, která chrání povrch proti poškrábání.

Vinyl je také voděodolný (v případě lepených podlah a podlah s voděodolným zámkovým spojem), takže mu nevadí vlhkost nebo cákance vody a je tak skvělou podlahovou krytinou vhodnou pro kuchyně, koupelny, vstupní haly, technické místnosti atd.

Určitě oceníte i další vlastnosti vinylu jako je možnost instalovat pod něj podlahové topení, měkký povrch se schopností tlumení kročejového hluku, tichost došlapu, ekologičnost, rozměrová a barevná stálost, snadná pokládka v případě zámkových vinylových podlah nebo variabilita dekorů a barev.

Aby vám vinylová podlaha vydržela dlouho jako nová, je potřeba o ni správně pečovat. Protože jsou vinylové podlahy antistatické (nepřitahují prach), je jejich čištění celkem jednoduché. Také s údržbou si nemusíte dělat velké starosti.

>> POKLÁDKA VINYLOVÉ PODLAHY

>> NABÍDKA VINYLOVÝCH PODLAH

Čištění vinylových podlah

Pod čištěním si můžete představit odstraňování nečistot z povrchu podlahy. Prach, různé fleky, kamínky, písek nebo bláto je potřeba čas od času odstranit. První čištění proveďte hned po instalaci nové podlahy.

Jak ano

Protože je povrch vinylových podlah hladký nebo lehce strukturovaný, je jeho čištění snadné. V případě prachu a drobných nečistot úplně postačí, když vytáhnete koště nebo lux a vše zametete nebo vyluxujete. Pokud potřebujete odstranit fleky či větší nečistoty, nemusíte se bát použít vodu, do které přidáte čistící prostředek určený na PVC nebo vinylové podlahy a celou podlahu setřete vlhkým mopem. Ani větší množství vody podlaze neublíží, narozdíl třeba od dřevěných podlah, které jsou na vlhko a mokro velmi náchylné.

Jak ne

K čištění vinylu nikdy nepoužívejte prostředky určené na mytí nádobí, rozpouštědla, vosky ani leštidla. Vynechte také přípravky s obsahem odmašťovacích látek nebo s obsahem chloru či acetonu. Vhodné nejsou ani brusné pasty nebo prášky. Všechny tyto přípravky by mohly nenávratně poškodit povrch podlah.

Údržba vinylových podlah

Díky pravidelné údržbě vytvoříte na podlaze ochranný film, který usnadní celkovou údržbu, protože sníží usazování prachu a zvýší otěru schopnost povrchu. Podlaha bude také na pohled „hezčí“. Aplikovat prostředky pro údržbu je vhodné hned po instalaci a vyčištění podlahy.

Jak ano

Údržbu provádějte opět pouze prostředky určenými pro vinyl nebo PVC. Před aplikací čistících prostředků vždy podlahu nejprve řádně zameťte, vyluxujte nebo vytřete, aby na ní nezůstaly nečistoty, které by se pod ochranný film poté napevno zafixovaly a jejich odstranění by bylo obtížnější.

Tipy pro zlepšení údržby a prodloužení životnosti podlahy:

  • Přestože je vinyl velmi odolný, je vhodné opatřit nohy nábytku filcovými, teflonovými nebo plstěnými podložkami.
  • Zátěžové vinylové podlahy s vysokou zátěžovou třídou jsou odolné proti kolečkům. U podlah s nižší zátěžovou třídou je vhodné pořídit pod kolečkové židle speciální podložku.
  • Používejte čistící rohože u vchodů. Zamezíte tak vnášení nečistot.
  • V místnostech, kde jsou instalovaná krbová kamna používejte kolem kamen ochranné plechy nebo podložky z tvrzeného skla.

Jak ne

Vinylové podlahy se sice dobře čistí i udržují ale přeci jen nemají rády kontakt s tmavou a barevnou gumou. Dávejte proto pozor, jestli po podlaze nechodíte v botách s tmavou gumovou podrážkou. V technických místnostech, kde máte například uskladněná kola, dejte vždy pod kola podložku, aby nedocházelo ke kontaktu kol a podlahy. Stejně tak dejte pozor na gumu od kol kočárků, gumových podložek nábytku nebo dokonce kol od automobilů.

Potřebujete poradit? Obraťte se na nás.

Protože jsme odborníky na vinylové podlahy, můžete si u nás novou vinylovou podlahu nejen objednat, ale postaráme se i o její profesionální pokládku a naši pracovníci vám poskytnou i rady, jak se o podlahy starat. Neváhejte nás kontaktovat nebo nás navštivte po předchozí domluvě v pražské vzorkovně.

Galerie

Fatra - click - dub - vintage Fatra podlaha Fatra další podlaha Gerflor Cr,900,600 - q,90 - 49483e

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.