Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 16. 02. 2012

PVC podlahy Whiteline

Zamrzelo Vás někdy při výběru podlahové krytiny, že nelze zkombinovat pozitivní vlastnosti PVC a koberce dohromady? Díky podlahám Leoline Vás již takovéto problémy mrzet nemusejí! Řada PVC krytin s podkladem Luxatex® nabízí svérázné řešení pro každodenní potřeby, a přitom je dostupná za velice přijatelné ceny.

Interiérové PVC Whiteline s třídou zátěže 23,32 je unikátní díky bílé textilní vrstvě Luxatex®, která je nalepena na spodní ploše krytiny.  Za pomoci této technologie jsou eliminovány drobné nerovnosti podkladové plochy a zvyšuje se pohodlí při došlapu.

Unikátní spodní vrstva Luxatex®

Luxatex® je označení pro měkkou podkladovou vrstvu vyrobenou z textilie, která je určena především pro pokládku na podlahy s drobnými nerovnostmi. Flexibilní textilie zcela absorbuje veškerá zvrásnění či hrbolky. Svými vlastnostmi tak tato unikátní technologie nahrazuje broušení (stěrkování), čímž šetří Váš čas i peníze. Podklad Luxatex® poskytuje nicméně i další výhody. Díky své měkké struktuře totiž Luxatex® nabízí pohodlné došlapování, podobně jako koberce navozuje pocit tepla a v neposlední řadě také tlumí okolní hluk. Nezapomeňme také dodat, že vrchní syntetická vrstva disponuje vysokou odolností a zajišťuje dlouhou životnost podlahy i hygienickou čistotu. Nemusíte tak ztrácet čas náročným úklidem jako u klasických koberců, avšak můžete si vychutnávat jejich hřejivý dotyk domova.

Podlahoviny Whiteline jsou vybaveny protiskluzovou výbavou R10 a ochranným nátěrem svrchní vrstvy Leoline Superguard, který slouží k preventivní ochraně vůči vzniku škrábanců, skvrn a dalších nečistot.

Whiteline čítá obsáhlou nabídku barev, přírodních dekorů a mechanického embosování svrchní vrstvy. Tyto podlahové krytiny tedy vytvářejí unikátní přírodní atmosféru, a přitom se jejich pořizovací náklady drží nízko.

Údržba PVC podlah Whiteline

PVC podlahy Whiteline jsou nenáročné na údržbu a nevyžadují žádnou speciální péči. Při běžném úklidu si zde vystačíte pouze s vodou a běžnými čisticími prostředky.

Pokládka PVC podlah Whiteline

Podlahy Whiteline Leoline s podkladem Luxatex® nemají na rozdíl od drtivé většiny PVC podlah pevnou skladbu, jež vyžaduje dokonalou rovnost a čistotu podkladové plochy. Unikátní vrstva Luxatex® vstřebává nerovnosti podkladu do šíře 3 mm a hloubky 2 mm, díky čemuž je možná poměrně jednoduchá instalace podlahy bez nutnosti drahých vyrovnávacích směsí, kterou zvládne každý zručnější kutil. Pokud nicméně nechcete riskovat, může pokládku svěřit do rukou profesionálů, rádi pro Vás pokládku zařídíme.

Plstěné podlahy Whiteline smí být přímo instalovány na širokou paletu tvrdých povrchů, jako jsou kamenné dlažby, betonové plochy, dřevěná prkna, korek či laminát a jsou taktéž vhodné pro podlahová vytápění.

PVC podlahy Whiteline je možno instalovat několika následujícími způsoby:

Pokládání na volno

Tento způsob je nejjednodušší, jedná se o pouhé položení na podklad bez jakéhokoliv lepení. Pokládání na volno je však vhodné jen pro malé prostory zhruba do 16 m2.

Pokládka na fixaci neboli suchý zip

Tento způsob pokládky je již trochu náročnější. Pro co nejlepší přilnavost je vhodné odmastit a vyčistit povrch, na který budete podlahu pokládat. Následně je zapotřebí nastříhat pásky s háčky o šířce zhruba 5 cm, které se následně umístí na podkladovou plochu přibližně 3 cm od obvodové stěny. Na závěr se upevní textilní podklad podlahové krytiny k páskám, čímž se podlaha zafixuje. Ve větších prostorách o rozměrech více než 16 m2 je vhodné použít pásků vícero.

Tento způsob pokládky je atraktivní především díky vysoké flexibilitě – podlahu lze snadno upravit, vyměnit nebo i odstranit, přitom navíc nedochází k poškozování podkladové plochy, a právě z těchto důvodů je tento typ instalace vhodný pro nájemníky.

Standardní lepení

Tradiční lepení podlahy je ze zmíněných typů pokládek tou nejnáročnější, avšak nejstabilnější možností. Ze všeho nejdříve je třeba rozvinout krytinu a nechat ji aklimatizovat po dobu minimálně 12 hodin. Pro lepení je nejvhodnější teplota 20°C a vlhkost vzduchu 45-65%. Před samotným lepením je taktéž vhodné rozmyslet si orientaci dekoru podlahy a případně opakování vzoru. Lepidlo je zapotřebí nanášet rovnoměrně za pomocí zubové stěrky nebo válečku. Na lepidlo postupně pokládáme jednotlivé díly, které zatlačujeme pomocí dřevěného špalíku a nože. Veškeré přebytečné lepidlo je zapotřebí odstranit dříve, než zaschne a vytvoří nežádoucí skvrny. Pro dosažení co nejlepšího výsledku je vhodné dodržovat instrukce a návody výrobce.

Technické informace

  • Celková tloušťka: 2,8 mm
  • Nášlapná vrstva: 0,4 mm
  • Šíře: 2 m/ 3 m/ 4 m
  • Délka role: 30 m
  • Podlahové vytápění: vhodné
  • Záruční lhůta: 15 let

 

 

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.