Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 19. 03. 2015

Instalace plovoucí podlahy na betonové desky

Mnoho lidí si neví rady, když si chce v nové, či zrekonstruované místnosti, která má jako základ betonové desky, nainstaloval podlahovou krytinu, protože žádný spojovací materiál, jako je třeba hřebík, do nich nelze zatlouci. Je tu ještě jedna možnost a to je spojení betonových desek a podlahové krytiny pomocí lepidla. Nevýhodou je, že budete mít tuto podlahu navždy.

Velice vhodným řešením je tzv. plovoucí podlaha (vinylová, laminátová, dřevěná). Tato podlaha se skládá z jednotlivých desek, které do sebe perfektně zapadají a pouze se na betonové desky pokládají a skládají se do sebe podobně jako puzzle.

Potřebné věci k instalaci plovoucí podlahy

Podložky na plovoucí podlahy (separační vrstva mezi podkladem a vlastní krytinou).
Stavební fólie proti vlhkosti (zabránění prostupu vlhkosti do podlahy).
Měřící nástroj (metr, pásmo, posuvné měřítko).
Lepicí pásku (izolace).
Lišta (pokládá se do rohů po obvodu místnosti).
Hřebíčky (k přichycení lišty).
Pilka (zařezávání desek a lišt).

Návod na instalaci plovoucí podlahy

1)    Osušení a odstranění nečistoty z betonových desek. Poté na betonové položíme podložku na plovoucí podlahu a pokryjeme kompletně celou plochu až do krajů místnosti. Kraje spojíme izolační páskou a dle vlastní potřeby ořízneme podložku ostrým nožem.
2)    Vezměte si podlahové desky a vytvořte z nich řadu podél stěny místnosti, tak aby byly svou drážkou přímo k zmiňované stěně. Dále si vezmeme klíny, které umístíme mezi stěnu a podlahové desky. Tyto klíny umožní dřevu se rozpínat, což nám zapříčiňují změny počasí. Pokud nám poslední podlahová deska přesahuje, tak jí uřízneme pilou na dřevo, tak aby zapadla přesně k božní stěně místnosti.
3)    Dále pokračujeme stejným způsobem a to je pokládání další řady podlahových desek podél první řady a je nutné dbát na to, aby se na kratší straně překrývali. Podlahové desky položíte po celé místnosti a zkracujte poslední desky dle potřeby.
4)    Po dokončení položení desek po celé místnosti uřízneme podélně konečnou řadu, která by nám přečnívala. Poté odebereme stranu, kde je čep, tak aby byla u stěny mezera přibližně 0,6 cm.
5)    Vezměte si lištu a nařežte ji v rozměrech dle vaší místnosti. Lišty umístěte do krajů, tak aby byly kolem celé místnosti. K uchycení použijte hřebíčky a přibijte je ke stěně. Lišta slouží k zakrytí mezer mezi podlahovou deskou a stěnou a přidržuje tak celou podlahu.

V případě Vašeho zájmu se o pokládku rádi postaráme. Ceník pokládky naleznete zde.

Galerie

Pokládka plovoucí podlahy Pokládka plovoucí podlahy

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.