Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 19. 07. 2019

Rigid - vinyl nové generace

Hledáte-li vinylové podlahy s vysokou odolností, jsou plovoucí SPC vinylové podlahy Rigid tou správnou volbou. Podlahy byly vytvořeny speciálně pro zájemce o krytinu vhodnou do vysoce zatížených bytových prostor, komerčních zón i průmyslových objektů (třída zatížení 23/33/42). Instalovat je tak můžete v bytech, domech, kancelářích, obchodech, restauracích, chodbách i interiérech průmyslového charakteru.

Složení a vlastnosti vinylové podlahy Rigid

Povrch podlahy tvoří 0,55 mm silná PUR vrstva, která brání jak mechanickému poškození nečistotami a běžným provozem, tak chrání povrch podlahy proti vyblednutí.

Další vrstvu tvoří dekor určující vzhled podlahy. Na výběr máte z několika odstínů oblíbeného dubového dřeva. Světlejší tóny se hodí do menších a tmavších místností, tmavší odstíny zase skvěle zapadnou do prostorných interiérů plných světla.

Spodní vrstva podlahy je tvořena vysoce hustým kompozitním jádrem, na kterém je umístěn Drop lock zámkový systém. Kompozitní jádro je tvořeno nosnou SPC deskou, která zajišťuje vysokou odolnost celé podlahy a stabilitu zámkového spoje. SPC deska i povrch podlahy odolává vlhkosti, a proto se nemusíte bát instalace v koupelnách, kuchyních a dalších místnostech, kde se objevuje vysoká vzdušná vlhkost nebo se občas vylije voda.

Pokládka a údržba

Před pokládkou vinylové podlahy Rigid je dobré myslet na to, že se musí zajistit dostatečně suchý podklad. Na druhou stranu se nemusíte bát položit vinylové dílce na původní podklad, jako jsou dlaždice, parkety nebo lino. Podlaha Rigid dokáže vyrovnat nerovnosti do 2 mm na 2 m, větší nerovnosti je třeba před pokládkou vyrovnat. Nemusíte se bát ani pokládky podlahového topení a pro zvýšení komfortu můžete pod podlahu umístit i kročejovou podložku.

Podlahy z vinylu Rigid se běžně dodávají ve dvou rozměrech lamel – 1220 x 229 x 4 cm nebo 1220 x 240 x 4 mm a v balení najdete 8 ks. Velikost lamel krásně vynikne zejména ve větších prostorách. Pokládka se doporučuje provádět souběžně s delší stěnou nebo s hlavním zdrojem světla.

Při výrobě plovoucích vinylových podlah Rigid nejsou používána změkčovadla, podlaha proto není elastická, tzn., že se neroztahuje ani nesmršťuje. Před pokládkou tak není nutné nechávat podlahu aklimatizovat na teplotu místnosti a můžete ji podkládat už v den zakoupení. Během pokládky také nemusíte myslet na vytvoření dostatečných dilatačních spár a při správně položené podlaze se nemusíte obávat změny rozměru při střídání teplot. Rovněž ve spojích je podlaha odolná proti roztažnosti. Podlahy Rigid dobře zvládají i vyšší teploty a sluneční svit.

 

Údržba podlah Rigid

Podlaha je nejen ekologická, ale také nenáročná na údržbu. Její odolný povrch snadno vyluxujete nebo zametete větší nečistoty a u odolnějšího znečištění stačí použít vlhký mop nebo hadr s neagresivními čistícími prostředky.

Shrnutí:

Údržba a zátěž 

Díky nášlapné vrstvě 0,55 mm je podlaha vhodná i pro průmyslové využítí a její odolný povrch zajišťuje jednoduchou údržbu a čištění.

Bez změkčovadel 

Díky odlišné výrobní metodě mohou být nosné desky SPC vyrobeny bez přidaných změkčovadel.

100% Odolnost 

Proti vlhku

Proti teplu 

RIGID a jeho nosná deska SPC na vlhkost vůbec nereaguje. RIGID není z elastického materiálu a teplem neměkne. 

Vyšší odolnost vůči roztažnosti 

Díky pevnější nosné desce SPC odolává RIGID vyšším roztažným silám. Spoje perfektně sedí a podlaha se, je-li správně položená, v horizontálním směru již nemůže oddělit.

Renovace 

Renovace podlahy, při které není nutné odstraňovat starou dlažbu, je poměrně nenáročná. RIGID tak může být díky své nízké montážní výšce často pokládán jednoduše na stávající vrchní vrstvu podlahy.

Aklimatizace 

Jelikož vlastnosti tohoto produktu nevykazují žádné smršťování a roztahování, není nutné, aby si materiál zvykal na klima v místnosti před pokládkou. Po zakoupení produktu můžete provádět pokládku ještě ten samý den.

Stabilita zámkového spoje 

Díky stabilní nosné desce si může materiál dovolit vyšší vibrace, které vznikají při chůzi po podlaze. Podklad však musí být i zde přirozeně pevný a rovný.

Více o vinylové podlaze Rigid se dočtete na našem webu https://www.vinylrigid.cz/

Galerie

TarkettNA BC4 - DBE6 - L05 - CBS - D14180 - T - Dab - Pudding - Multiplo - aranzacja - podglad - RGB - 800x405 Rigid - core - installation - intro Rigid - Luxury - Vinyl - PVC - Flooring - Tile 1901

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.