Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 23. 09. 2022

3 triky pro malé prostory

Ne každý má možnost bydlet ve velkém domě nebo bytě. Někdo si malé prostory vybírá úmyslně a pro jiného je to nutnost. Jak si poradit s malým prostorem tak, aby se v něm dobře bydlelo?

>> Nabídka posuvných dveří

>> Odborná montáž dveří

3 triky pro malé prostory

Prostor otevřete, bude působit vzdušněji

Pokud dům nebo byt teprve budujete, máte daleko více možností, jak prostor využít. Ideální je nerozdělovat interiér na více malých místností. Malinké prostory, které by vznikly, by nebyly příjemné. Lepší je místnost oddělit nižším nábytkem nebo jen každou část místnosti odlišně vymalovat.

Pokud stavíte, hodně prostoru ušetříte interiérovými posuvnými dveřmi do pouzdra. Tyto dveře se v případě otevření skryjí v pouzdře a vy můžete stěnu použít například k přivrtání poliček nebo třeba k zavěšení obrazů. V případě, že je stavba už hotová, můžete zvolit posuvné dveře na stěnu. Tyto interiérové dveře také ušetří spoustu místa, ale stěnu za dveřmi už využít nemůžete.

Světlé barvy opticky zvětšují

Čím menší je interiér, tím je lepší volit světlé barvy. Barvy ve světlých odstínech místnosti opticky zvětší. Ideální jsou barvy, jako je bílá, světle šedá nebo barvy v odstínech světlého dřeva. Pokud nemáte rádi sterilní typ interiéru, můžete zvolit i pastelové odstíny nebo interiér vylepšit výraznými doplňky. Na ty ale pozor – v tomto případě je méně více, interiér byste mohli rychle přeplácat. Posuvné dveře do interiéru ve světlých tónech ušetří spoustu místa, a ještě se dají skvěle kombinovat s dekorem nábytku nebo podlahy.

Světlé posuvné dveře do pouzdra Porta Doors

Nábytek volte s rozmyslem

Čím je prostor menší, tím víc musíte přemýšlet nad tím, jak nábytek skombinovat, aby vzniklo co nejvíce úložného prostoru a interiér nebyl přehlcený. Ideální nábytek do malých prostor je na míru. Skříně pak můžete mít až ke stropu, získáte tak hodně úložného místa. Sedačky volte 2-3místné. Vyhněte se rohovým sedačkám – zabírají zbytečně moc prostoru. Pro více míst, kde se dá sedět, můžete zvolit menší křeslo nebo taburetky. Konferenční stolek je dobré vybrat s úložným prostorem a menší, abyste v místnosti nemuseli stále něco obcházet. Takový naražený palec není nic moc. Postel s úložným prostorem je samozřejmostí. A posuvné dveře na stěnu celý prostor zase více provzdušní.

Tipy na posuvné dveře

Interiérové dveře posuvné můžete volit plné nebo prosklené s různými prosklenými výplněmi. Posuvné dveře bez průhledů se hodí hlavně pro místnosti, kam nechceme, aby bylo vidět – tedy hlavně koupelna a toaleta. Dveře je možné opatřit zámkem. Posuvné dveře s prosklením zase dovolí vstoupit světlu tam, kam by jinak nedosáhlo. Hodí se hlavně na chodby bez oken případně jako předěl obývacího pokoje a dalších místností.

Posuvné dveře Invado Lago

Velmi pěkně v interiéru vypadají posuvné dveře Invado Lago v odstínu dub šedý. Pro milovníky teplejších barev se do interiéru budou hodit posuvné dveře Erkado Levandule v odstínu dub greko. Tyto dveře je možné volit s různými prosklenými částmi nebo plně bez prosklení. Všechny posuvné dveře je možné instalovat do pouzdra nebo na zeď.

Posuvné dveře Erkado Levandule

Pokud si nejste jistí výběrem, neváhejte nás kontaktovat nebo navštívit naši vzorkovnu Plancher. Rádi vám pomůžeme vybrat takový typ dveří, který bude ideální do vašeho interiéru.

Galerie

3 triky pro malé prostory Světlé posuvné dveře do pouzdra Porta Doors Posuvné dveře Invado Lago Posuvné dveře Erkado Levandule

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.