Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 29. 06. 2012

Vinylové podlahy Expona Domestic

Dlouho jsme byli svědci nelítostného souboje, který mezi sebou vedly laminátové a dřevěné podlahy. Otázku, kterou z těchto dvou podlah si vybrat, rozsekly vinylové podlahy, které se začínají těšit čím tím větší oblibě. V čem jejich kouzlo spočívá a proč na trhu s podlahami hrají prim?

To skvěle demonstrují vinylové podlahy Expona Domestic, disponující všemi náležitými znaky odolné podlahové krytiny, které věrohodně napodobují přírodní materiály, ale přitom zprostředkovávají příjemný a velice tichý došlap. Na výběr má přitom zákazník ze 4 produktových řad, z nichž každá dokáže uspokojit rozdílné představy a každá se hodí do jiného interiéru. Jsou to:

 1. Celoplošně lepené dílce Wood
 2. eloplošně lepené dílce Stone
 3. Plovoucí dílce se zámkovým spojem SIMPLAY Acoustic CLIC
 4. Plovoucí dílce se zámkovým spojem SYMPLAY CLIC 10

Čím se od sebe liší? Pro lepší pochopení si je pojďme představit.

Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE

Vinylové podlahy Expona Domestic Wood a Stone spojuje téměř zcela totožná charakteristika zpracování. Jediným rozdílem, avšak okem pozorovatelným, je finální podoba. Jak lze již dle názvu odvodit, v případě kolekce Wood si můžete při nákupu vybrat z 32 vzorů dřevin, a to od těch klasických – buku, dubu – až po ty moderní a ne tolik často se vyskytující. Oproti tomu v případě kolekce Stone je možné volit mezi 15 vzory kamene. Co mají však Wood i Stone společné?

 Celoplošně lepené vinylové podlahy z těchto kolekcí disponují kvalitní polyuretanovou úpravou, která v případě pravidelné a správné údržby umožňuje snadné čištění a navíc garantuje dlouhodobou životnost bez toho, aby se na ní viditelně podepsal „zub času.“ Právě snadná údržba a voděodolnost je důvodem, proč zákazníci vinylové podlahy Expona Domestic často volí jako řešení pro kuchyň nebo koupelnu, kde je riziko znečištění největší.

Před tím, než se vinylové podlahy Expona Domestic Wood a Expona Domestic Stone pokládají, je nutné podklad řádně vyrovnat, vysušit a vyčistit. Poté se za použití podlahářského lepidla dílce celoplošně lepí vedle sebe. Velkým plusem je navíc skutečnost, že montážní výška těchto dílců je pouhé 2,00 mm. Díky této nízké konstrukční výšce je zajištěn nízký tepelný odpor, a tudíž jsou tyto vinylové krytiny vhodné pro instalaci podlahového vytápění.

Paleta využití je velice široká. Obě kolekce skvěle splní svůj účel v bytech, domech, ale i komerčních prostorách. Vůbec tedy přitom nezáleží, zda poptáváte podlahu do kanceláře či interiéru.

Technické parametry kolekcí Expona Domestic WOOD a Expona Domestic STONE

 • Celková tloušťka: 2,00 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy: 0,40 mm
 • Povrchová úprava: Polyuretan
 • Hořlavost: Bfl-s1
 • Protiskluznost: R10/DS
 • Klasifikace: 23/32/41
 • Rozměry lamel: různé (dlaždice, parkety, prkna,…) – do délky až 120 cm

Vinylové plovoucí podlahy Expona Simplay Acoustic Clic

Další alternativu představují od roku 2014 vinylové plovoucí podlahy Simplay Acoustic Clic, pojmenované po kompozitní desce, k jejíž výrobě jsou v duchu ekologického myšlení používány bio-plastifikátory, a naopak není použito ftalátů.

Podlahy Simplay Acoustic Clic charakterizuje velká pevnost (zajištěna skvěle zpracovanými zámky) a nadstandardní izolační vlastnosti. Nejedná se pouze o tepelně izolační vlastnosti, ale i o ty hlukové, kdy podlaha tlumí hluk až o 17 dB. Útlum hluku je zajištěn zvukovou izolační podložkou, která je již součástí podlahoviny. Kolekce je voděodolná, vhodná k montáži podlahového vytápění. Při aplikaci do interiéru nedochází k lepení podlahy na podkladovou vrstvu, ale k pokládce plovoucím způsobem. Co se vrchního dekoru týče, můžete vybírat z 24 dřevěných a kamenných provedení.

 • Celková tloušťka: 6,70 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy: 0,40 mm
 • Povrchová úprava: Polyuretan
 • Hořlavost: Bfl-s1
 • Protiskluznost: R10/DS
 • Klasifikace: 23/32
 • Kročejový útlum: 17 dB

Vinylové plovoucí podlahy Expona Simplay Clic 10

A čtvrtou modelovou řadu představují vinylové zámkové podlahy Expona Clic 10, které jsou 100% recyklovatelné a pro své složení naprosto vhodné pro obytné prostory, ve kterých se ve zvýšené míře pohybují děti, eventuelně domácí mazlíčci. Díky přesnosti výroby jsou podlahy vyráběny bez sražených hran či mikrohran, které jsou náročnější na údržbu a jsou živnou půdou pro bakterie a zdrojem nečistot.

Ekologická vlastnost se však skvěle snoubí s komfortem, bezpečností a odolností. Vinylové podlaze Expona Simplay Clic 10 neublíží ani kolečkové židle. K dodání je tato kolekce ve 22 různých dekorativních úpravách kamene a dřevin a k montáži dochází pokládkou plovoucím způsobem.

 • Celková tloušťka: 10 mm
 • Tloušťka nášlapné vrstvy: 0,40 mm
 • Povrchová úprava: Polyuretan
 • Hořlavost: Bfl-s1
 • Protiskluznost: R10/DS
 • Klasifikace: 23/32

Galerie

Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE - detail Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE - voděodolnost Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE Vinylové podlahy Expona Domestic WOOD a STONE

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.