Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 01. 05. 2012

PVC podlahy - odolné, příjemné na došlap a zároveň levné

PVC podlahy jsou považovány za levnější variantu linolea. Linoleum je přírodní surovina, zatímco PVC (polyvinylchlorid) se vyrábí z ropy. Vinylové podlahy jsou založeny na syntetických pryskyřicích vzniklých polymerací vinylových polymerů, jejichž základem je etylen. A jedním z těchto produktů je právě polyvinylchlorid – PVC.

PVC podlahy, neboli syntetická linolea jsou velmi oblíbenou a využívanou podlahovinou. Tato podlahová krytina už dávno není obyčejná a nudná, jako tomu bylo dříve. Jsou bezpečné, protože nepodněcují šíření ohně při případném požáru. Pokud si pořídíte syntetické linoleum, ocení to i vaši sousedi, protože tento materiál má výborné zvukové i izolační vlastnosti. Je to materiál pevný, ale zároveň pružný na došlap a zdravotně nezávadný. Vždy záleží na tom, do jakých prostor si PVC pořizujete, protože na trhu jsou k dostání i skutečně tvrdé povrchy určené do velmi zatěžovaných prostor. PVC se při správné pokládce ani dlouhodobým používáním nedeformuje a je barevně stálé. Zároveň se jedná o materiál, který je teplý na dotek.

Rozdělení PVC podlah

Podle skladby ve hmotě a způsobu výroby se rozdělují podlahoviny z PVC do několika skupin. První skupinou jsou homogenní podlahoviny, o kterých hovoříme tehdy, jsou -li v celé své tloušťce stejného složení a provedení. Užitná vrstva je současně vrstvou nášlapnou a je shodná s celkovou tloušťkou podlahové krytiny. Druhou skupinu tvoří podlahy heterogenní, což znamená s více než jednou vrstvou. A ty lze dále rozdělit na podlahoviny bez izolačního podkladu a s izolačním podkladem pro kročejový útlum. Také se můžete setkat s PVC podlahou s pěnovou či textilní podložkou, která dokáže vyrovnat drobné nerovnosti na podkladu. Může se tak položit například přímo na stávající podlahovou krytiny, vyjímaje koberce.

Pokládka PVC podlahy

PVC se pokládá buď lepením, nebo na volno. K lepení se používají disperzní vodou ředitelná lepidla, která jsou zdravotně nezávadná. Spáry mezi jednotlivými pásy podlahoviny se lepí na tzv. Studený spoj, nebo se svařují horkovzdušně s využitím šňůry z PVC. V případě zájmu se o pokládku PVC podlahy rádi postaráme.

PVC musíme nechat aklimatizovat

Stejně jako například korkové dlaždice, musíme nechat před položením v místnosti aklimatizovat také vinylové a pryžové podlahoviny. Nesmějí samozřejmě stát v rolích, ale musí být položené na podlaze.  Teplota v dané místnosti by neměla klesnout pod 15°C. Aklimatizace PVC podlah by měla trvat alespoň 48 hodin.

Pestrý výběr

PVC podlahy nabízí pestrý výběr barev a dezénů. Tyto podlahové krytiny se dobře vyjímají v předsíních, dětských pokojích anebo jsou velmi vhodným materiálem pod koberce.

Linoleum - PVC

PVC podlahy, neboli syntetická linolea jsou velmi oblíbenou a využívanou podlahovinou. Tato podlahová krytina už dávno není obyčejná a nudná. Výrobci linoleí ušli dlouhou cestu a v současné době je na trhu linoleum v mnoha různých provedeních. Zapomeňte tedy na univerzální kusy, které byste po druhé polovině 20. století našli v celé řadě panelových domů, ve školách i kancelářích. Tak jako u ostatních podlahových krytin i zde se snažíme udržet ceny na rozumné hranici a zároveň klientům poskytnout nadstandardní servis. Navštivte naší vzorkovnu v Praze a prohlédněte si námi nabízené dekory. Vzorkovnu je možné navštívit pouze po telefonické domluvě na adrese Praha 9 – Zobrazit celou adresu.

Syntetické linoleum

Syntetické linoleum se vyrábí z umělého materiálu, kterým je měkčené PVC neboli polyvinylchlorid. Jeho velkou výhodou jsou kromě nízkých pořizovacích nákladů i trvanlivost, to, že snese i vysokou míru zátěže a při správné údržbě vám poslouží i celé desítky let. Snadno se udržuje běžně dostupnými mycími prostředky a lze je omývat vodou nebo desinfekčními přípravky. Je vhodné pro lidi trpící alergiemi.

PVC a linoleum - ceník

Ve srovnání s cenami podlah z přírodních materiálů jsou PVC podlahy podstatně levnější a pokládka je nepoměrně rychlejší. Můžete vybírat z bohaté nabídky barevných odstínů a rozmanitých vzorů, které připomínají například kámen, dlažbu, dřevěný povrch, mozaiku a další.

Vyberte si z naší bohaté nabídky PVC podlah od předních světových výrobců. Nabízíme PVC podlahy:

·         PVC podlahy Gerflor

·         PVC podlahy Greenline

·         PVC podlahy Merkur

·         PVC podlahy Tarkett Supreme Plus

·         PVC podlahy Whiteline

Marmoleum

Novinkou mezi podlahovými krytinami v poslední době jsou marmo podlahy. Jedná se o podlahu podobnou linoleu, která je vyrobena z přírodních obnovitelných materiálů. Tato ekologická varianta řešení podlahy je nejen velmi praktická, ale je možné s ní vytvářet na podlaze motivy dle přání klienta. Pokládka je řešená z hygienických a dekorativních důvodů metodou svařování za tepla.

Marmoleum - vzorník

Marmoleum se vyrábí v mnoha barevných provedeních a dekorech. Marmoleum je velice odolný materiál, který svými vlastnostmi umožňuje pokládku do jakýchkoliv prostor.

Marmoleum - výroba

Novinkou mezi podlahovými krytinami, kterou si oblíbili nejen designéři z pořadů o bydlení, jsou v poslední době marmo podlahy. Tato krytina zdánlivě připomíná linoleum, nenechte se ale mýlit. Maromoleum se vyrábí pouze z přírodních obnovitelných materiálů, jakou je olej, pryskyřice, vápenec, korková drť nebo dřevitá moučka. Jde tedy o ekologickou variantu, která nezatěžuje životní prostředí. Marmoleum je ale zároveň velmi praktické. Má téměř neomezené možnosti při vytváření rozmanitých vzorů přesně podle přání klienta.

Marmoleum - pokládka

Při pokládce se využívá metody svařování za tepla a měli by ji realizovat pouze zkušení odborníci z oboru. Ti jsou vybaveni nejen potřebnými zkušenostmi, ale i speciálními pomůckami. Je důležité, aby marmoleum leželo na rovném suchém povrchu. Protože se při instalaci podlahy využívá speciálních svařovacích šňůr, které se vyrábějí hned v několika barevných odstínech tak, aby odpovídaly barvě krytiny, je tento povrch vodotěsný. Zajímavostí je i to, že brání vytváření statického náboje.

Podlaha z marmolea nemusí být vůbec fádní. Právě díky možnosti zakomponování různých geometrických či jiných vzorů (ale například i loga společnosti), získáte jedinečný a velmi atraktivní doplněk Vašeho obydlí či firmy. Tento úžasný povrch Vás potěší i tím, že snadno přijímá teplotu okolního prostředí a nestudí.

V případě marmolea nemůžete šlápnout vedle. Nejenže je to krytina odpovídající současným trendům, ale je také pohodlná, pružná a zároveň pevná, má výtečné hlukové a tepelně izolační vlastnosti. Je odolná vůči mechanickému poškození i ohni (jedná se o nehořlavý povrch, který nepropálí ani nedopalek cigarety) a je zdravotně nezávadná. Vyhovuje proto i alergikům a osobám s dýchacími potížemi, protože je možné ji udržovat suchou cestou bez použití saponátových mycích prostředků. A pokud se o ni budete správně starat, poslouží Vám i v nejtěžších provozních podmínkách desítky let.

A kde všude tedy můžete marmoleum využít? Můžeme směle tvrdit, že aplikace marmolea je neomezená. Krom toho, že skvěle doplní interiér Vašeho domova, je vhodné si tuto krytinu pořídit i do komerčních objektů. Čím dál častěji se s ním tak setkáváme ve zdravotnických zařízeních, školkách či školách a jídelnách nebo v obchodních centrech a kancelářích.

Galerie

PVC Whiteline PVC 1951-westwood-brown-1_1231 PVC Gerflor Texline PVC Gerflor v koupelně PVC Greenline PVC Merkur

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.