Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 18. 04. 2012

Péče o parkety – olej, lak či vosk na parkety

Povrch Vaší parketové podlahy je třeba chránit a udržovat. Jedině díky tomu si zachovají po dlouhou dobu dokonalý původní vzhled a užitné vlastnosti na té nejvyšší úrovni. Pro péči o parkety lze využít olej na parkety, lak na parkety či vosk na parkety.

Olej na parkety

Olej na parkety je tradiční cestou běžné ochrany podlahy. Oleje jsou často využívány pro jejich přírodní původ. Za předpokladu, že je aplikace oleje a následná údržba prováděna správně, získají parkety skvělý vzhled přirozeného matového povrchu. Nevýhodou olejů je nižší odolnost parket proti chemikáliím a stopám po gumových podrážkách bot.

Lak na parkety

Lakované parkety poskytují povrch, jenž má vysokou odolnost proti oděru, a je nenáročný na údržbu a čištění. Laky na parkety nabízejí také mnoho různých stupňů lesku. Nevýhodu laku na parkety poznáme v případě, že dojde k jeho rozsáhlejšímu poškození. Zatímco u olejovaných parket je náprava poškození relativně jednoduchá, u lakovaných parket je bohužel prakticky nerealizovatelná a podlaha se musí znovu celoplošně přebrousit a znovu nalakovat.

Vosk na parkety

Vosk na parkety používáme hlavně pro vytvoření ochranné vrstvy nad vrstvou olejovou. Parketový vosk je vhodný také pro údržbu dřevěných podlah. Většina vosků má vodě-odpudivé a protiskluzové vlastnosti.

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.