Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 15. 01. 2015

Druhy vinylových podlah

Klasické lepené vinylové dílce

Dílce jsou přibližně 2 mm silné. K podkladu (např.betonu) se lepí profesionálními podlahářskými lepidly. Podmínkou dobrého výsledku je dokonale rovný a hladký povrh podkladu. Nerovnosti se jinak mohou brzy prorýsovat na povrch nově položené podlahy.

Pokládka tohoto typu podlahy by měla být svěřena profesionálům, jelikož je důležitá určitá zručnost s technologickým postupem při lepení. Neméně důležité je správné zvolení množství lepidla a čas,kdy je lepidlo vhodně připravené k položení a přilepení krytiny. Lepidlo se nanáší na vhodně zvolenou velikost plochy, kterou je pracovník schopen rychle a přesně zpracovat.

Zámkové (plovoucí) vinylové podlahy

Položení tohoto typu podlahy zvládne každý domácí kutil. Jedná se o zámkové krytiny, které jsou velmi oblíbené.

Výrobci umožňují tento typ zámkové vinylové podlahy položit dvěma způsoby.

První způsob je nalepení krytiny na pevnou HDF desku. Tím vznikne plovoucí podlaha podobná například klasické, laminátové podlaze. Jde o jednoduché položení podlahy. Krytina se tak stane méně citlivá vůči kvalitě podkladu. Nevýhodou je však menší odolnost vůči vlhkosti.

Druhým a prosazovanějším způsobem, je položení podlahy se zvýšenou tloušťkou podkladové vrstvy (5mm a více) a jejím vyztužením. Zde však musíme dbát na lepší podklad. Krytina však zůstává odolná vůči vlhkosti.

Nevýhodou zámkové vinylové podlahy je její finanční náročnost oproti lepeným dílcům.

Samolepící vinylové podlahy

Na tento druh podlahy je výrobcem aplikovaná samolepící vrstva. Stržením krycího papíru a přitlačením na vhodně zvolený podklad (hladký a rovný), jednoduše položíme celou podlahu. Položení podlahy je opravdu jednoduché, ekonomicky nenáročné a zvládne opravdu každý. 

Volně-položitelné dílce

Tyto dílce mají speciální protiskluzovou rubovou stranu, která zajišťuje, že dílce zůstanou tam, kam jsme je položili.

Galerie

Vinylové podlahy

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.