Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Vydáno: 24. 04. 2012

Dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy

Dřevěné podlahy provázejí člověka po staletí. Jsou přirozenou součástí lidského obydlí a poskytují příjemný pocit tepla a návratu k přírodě. Dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy vynikají stylem provedení a také svými jedinečnými vlastnostmi.

Složení dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy tvoří spodní tenká vrstva dýhy, středová laťovka z měkkého dřeva a nášlapná masivní vrstva dřeva o síle 3 - 4 mm.

Dřevěné plovoucí podlahy

Pokud chceme do prostoru umístit masivní dřevo, dřevěné plovoucí podlahy jsou nejlevnější možnou dostupnou variantou. Navzdory vyšší ceně, oproti podlaze laminátové, je životnost dřevěné plovoucí podlahy několikanásobně vyšší, protože je možné ji i několikrát po sobě renovovat.

Dřevěné plovoucí podlahy do domácností i firemních prostor

Dřevěné podlahy se do našich domácností i firemních prostor vrací stále častěji. Podlaha ze dřeva je reprezentativní a především originální, neboť každý použitý kus dřeva je jedinečný (nenajdete dvě prkna, která by byla stejná). Tento na první pohled zdánlivý nesoulad dohromady vytváří perfektní celek, který skvěle ladí s ostatními prvky v místnostech a navzájem je propojí. Zároveň také evokuje soulad obyvatel domu s přírodou.

Dřevěné podlahy jsou mnohem lepším zvukovým izolantem

Dřevěné podlahy jsou také mnohem lepším zvukovým izolantem a nejsou zdaleka tak studené jako laminát nebo keramické povrchy. Především je ale dřevěná masivní podlaha oblíbena pro hřejivý pocit domova, který vyvolává. A nejenže je chůze po dřevě velmi příjemná, ale tento materiál také rapidně šetří náklady na vytápění, protože má i tolik důležité tepelně – izolační vlastnosti.

Celomasivní podlahy X dřevěné plovoucí podlahy

Ve srovnání s celomasivní podlahou je výhodou nenáročný způsob pokládky a menší pružnost materiálu - dřevěná plovoucí podlaha není tolik náchylná na výkyvy teplot a vlhkosti v místnosti.

Správně zvolený typ dřeva

Správně zvolený typ dřeva v jednotlivých místnostech zaručuje mimořádně vysokou odolnost vůči poškození. Naši zaměstnanci na Vaši žádost ochotně zajistí nejen pokládku, ale také následnou profesionální renovaci opotřebované dřevěné podlahy.

Pokládka dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěnou plovoucí podlahu lze pokládat na sucho nebo využít techniku celoplošného lepení, jako v případě parket a prkenných podlah. Na podlahové topení lze plovoucí podlahu lepit.

Výhody dřevěné plovoucí podlahy:

  • rychlost pokládky
  • tepelná vodivost
  • možnost renovace
  • zdravotní nezávadnost
  • vyšší životnost oproti laminátu

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.