Laminátové podlahy - rozdíl mezi DPL a HPL

Laminátové podlahy patří k nejdostupnějším podlahovým krytinám. Jsou oblíbené pro svou jednoduchou montáž, kterou zvládne bez problémů každý zručný kutil. V posledních letech zažívají doslova boom díky svým skvělým vlastnostem a dostupné ceně. Ta je totiž nesrovnatelně nižší než cena originálních dřevěných parket. Laminátové podlahy s úspěchem dokážou imitovat jejich vzhled.

Laminátové podlahy jsou vlastně sendvičové ploché prvky ve tvaru prkna. Ty se skládají z povrchově nášlapné dekorativní vrstvy laminátu, který svým tištěným vzorem téměř neznatelně nahrazuje přírodní dřevo. Další část laminátové podlahy tvoří jádrové nosné vrstvy buďto z dřevotřísky, nebo ze středně zhutněné dřevovláknité desky tzv. MDF anebo z vysoce zhutněné dřevovláknité desky HDF a dále ze spodní protitahové stabilizační dýhy z dřeva jehličnanů anebo z pryskyřicového filmu. Ten má za úkol, chránit před vlhkostí a stabilizovat tvar.

Laminátové podlahy – rozdělení

Laminátové plovoucí podlahy lze rozdělit na dvě skupiny, přímý laminát a vysokotlaký laminát.

Laminátové podlahy DPL

Přímý laminát, označovaný jako DPL je výsledkem jediného kroku technologického postupu. Výrobní náklady, tudíž i cena tohoto produktu jsou nižší. Jeho vrchní vrstvu, která je silná pouhých 0,1mm tvoří několik vrstev papíru prosyceného melaminovou pryskyřicí. Pod ní se nachází dekorační papírová foto tapeta s dezénem dřeva. Přímý laminát je vhodný do místností méně zatížených provozem.

Laminátové podlahy HPL

Vysokotlaký laminát, označovaný HPL, je výsledkem dvoustupňového výrobního procesu. V první fázi je vyroben laminát a poté následuje druhá fáze – slepení s nosným prvkem. Takovéto typy laminátů o tloušťce 0,6-0,8 mm jsou složeny ze tří vrstev. V horní části se nachází vrstva melaminové pryskyřice s texturou dřeva. Pod ní je vrstva s fotografickou tapetou na papíru a ve spodní části, která je v kontaktu s nosnou deskou, je silný film zvyšující celkovou odolnost, tvrdost a nárazovou pevnost materiálu.

Laminátové plovoucí podlahy se snadno udržují, postačí přetřít je vlhkým hadrem zamést nebo vysát. Existují v různých vzorech, odstínech, a navíc se dají velmi vhodným způsobem i kombinovat.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps