Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 16. 02. 2012

PVC podlahy Greenline

Greenline je značka PVC podlah, která se vyznačuje třídou zátěže 23 a 31. Toto PVC je tedy vhodné do bytových a komerčních výstaveb. Jeho tloušťka je 4 mm a nášlapná vrstva zde tvoří 0,4 mm. Tyto PVC podlahy jsou dostupné ve čtyřech různých šířkách – počínaje 2 metry přes 3 a 3,5 metru až po čtyři metry.

Specifika a výhody PVC Greenline

Ze spodní strany PVC Greenline je nalepena filcová vrstva (Luxatex ®), což přináší nesporné výhody. Ty se skýtají jak ve stavebních, tak i akustických a tepelných vlastnostech. Tato textilní podložka totiž nejen znatelně zredukuje vlivy drobných nerovností povrchu (kamenné dlažby, dřevěná prkna,…), nýbrž nabízí také vyšší zvukový a kročejový útlum a v neposlední řadě se dá využít i na podlahové topení, přičemž přináší vyšší tepelný komfort.

Důsledky výše zmíněných výhod jsou však dalekosáhlejší, než je na první pohled zřejmé. Například zakrytí drobných nerovností a překrytí zvlnění a puklin přináší časovou a finanční úsporu, jelikož není nutno povrch vyrovnávat a brousit.

Vlastnosti a údržba povrchu

Od povrchu pak můžeme očekávat klasické vlastnosti PVC, tedy odolnou horní vrstvu ze syntetických materiálů, jež se vyznačuje vysokou čistotou a nízkou náročností na údržbu a uklízení – stačí setřít vlhkým mopem. Těšit se můžeme i na pestrou škálu barev a realistické styly klasických podlahovin a mechanické embosování, což i při nízkých cenách vytváří velmi příjemný vizuální dojem. Podlahoviny Luxatex® navíc disponují protiskluzovým ošetřením R10 a ochranným nátěrem Leoline Superguard, čímž se můžeme vyhnout vzniku škrábanců a nahromadění nečistot a skvrn.

Pokládka PVC podlahy Greenline

Pokládka bez lepení

Do plochy 20 m2 je možno PVC krytinu položit na volno, tedy bez nutnosti lepení, případně je možno ji přilepit pomocí oboustranné lepicí pásky (pozor, musí být odolná vůči změkčovačům). Zde je podlahovina jednoduše přilepena podél dvou sousedních stěn a zároveň u dveří, přičemž zbylé strany zůstanou položeny na volno. Je však nutné dbát na vytlačení zbytkového vzduchu, který pod krytinou zůstal zachycen.

Celoplošné lepení

U větších prostorů je pak nutno PVC Greenline přilepit pomocí disperzního lepidla. Je vhodné toto lepidlo nanášet válečkem nebo stěrkou a to o maximální velikosti A2. Nezapomeňte si přečíst instrukce u lepidla a ujistěte se, že dodržíte jeho odvětrávací dobu. Po nalepení je vhodné krytinu ještě pomocí válce o přiměřené velikosti uválcovat. Ve vlhkých prostorách (kuchyň, koupelna,…) pak dbejte na to, aby krytina byla na okrajích dostatečně utěsněná, v opačném případě totiž hrozí riziko vniknutí vody pod materiál.

Sumarizace technických informací

Jak již jsme zmínili v úvodu, tato krytina se vyznačuje celkovou tloušťkou 4 mm s 0,4 mm nášlapnou vrstvou a šířkou od 2 do 4 metrů (2 m; 3 m; 3,5 m; 4 m). Délka jedné role je pak 22 m. Tato PVC krytina je pak vhodná i pro podlahové topení a vztahuje se na ni až 15ti letá záruka.

Galerie

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.