Správná údržba a čištění vinylové podlahy je základ

Vinylové podlahy jsou v posledních letech na výsluní. Proč se právě ony staly součástí většiny českých domácností? Důvodů je mnoho. Vinylové podlahy vynikají vysokou odolností i širokou škálou dekorů, hodí se téměř do každého pokoje. V jejich prospěch hraje také skutečnost, že nevyžadují náročnou údržbu. I přesto, že jejich údržba nezabere tolik času jako údržba jiné krytiny, bez pravidelné péče se ani vinylové podlahy neobejdou. Poradíme vám, jak udržovat a čistit podlahu tak, abyste maximálně prodloužili její životnost.

Čistit se nerovná udržovat

Nejprve je důležité objasnit, jaký je vlastně rozdíl mezi čištěním a údržbou, protože se tato slova často zaměňují. Zatímco čištění představuje pravidelné vytírání a vysávání, údržba znamená vytvoření ochranného filmu, který podlahu chrání před ulpíváním nečistot, a navíc zvyšuje její otěruvzdornost.

Jak na čištění vinylových podlah?

Čištění zbavuje podlahu nečistot a fleků. Základem pro správné čištění podlahy jsou kvalitní čisticí prostředky, které jsou speciálně určené pro PVC nebo vinylové podlahy. Čištění vám také usnadní kvalitní mop, ideální volbou pro vinylové podlahy jsou ploché mopy vhodné i na větší podlahy, třásňové i rotační mopy. Při mírně znečištěné podlaze si vystačíte s vysátím nebo vytřením krytiny pomocí navlhčeného hadru. V případě větších nečistot by měly přijít na řadu čisticí přípravky naředěné teplou vodou.

Tip: Robotický vysavač

Na čištění vinylových podlah jsou vhodné také robotické vysavače, které se postarají o drobné nečistoty v domácnosti a ušetří vám spoustu času. Některé robotické vysavače zvládají kromě vysávání také vytírání.

Jak na údržbu vinylových podlah?

Údržba podlahy by měla na rozdíl od čištění probíhat zhruba jednou do měsíce. Jedná se o vytvoření ochranného filmu na vrchní nášlapné vrstvě, který odpuzuje špínu a různé nečistoty. Na údržbu vinylových podlah jsou určeny speciální prostředky na údržbu a ošetření. Tyto prostředky je nutné na podlahu nanést až po jejím důkladném očištění. Ve chvíli, kdy byste přípravek použili na špinavou podlahu, vytvořil by se na nečistotách ochranný film, který by pod sebou nečistoty zafixoval.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

17.07. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří
Jitka Vomáčková: Jednání s panem Ing. Kelbichem bylo bezproblémové, všechny dohody dodrženy, zaměstnanci také provedli skvělou práci. Všem doporučuji. Jitka Vomáčková
Zobrazit detail reference >

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps