Kvalitní podlahy a dveře v rozsáhlé vzorkovně v Praze

Zavolejte nám: +420 603 279 682 ! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.

Vydáno: 31. 10. 2012

Podlahová prkna – jedinečný vzhled i životnost

V čem se podlahová prkna liší od jiné krytiny? Hlavní rozdíl spočívá v rozměrech. Podlahová prkna jsou relativně dlouhá, čímž si říkají o využití ve větších místnostech, kterým dodají jedinečný estetický charakter. Každý kus je díky jedinečné kresbě unikátní, což patří k typickým znakům přírodního materiálu.

Na výrobu se používají jen vysoce kvalitní dřeviny. V naší nabídce tak najdete zejména dubová podlahová prkna či jasanová prkna, ale i další. Na výběr máte také dřeviny exotické např. z Afriky a jiných oblastí. Nespornou výhodou cizokrajného dřeva je zejména jeho robustní odolnost a tvrdost. Cena za tyto materiály je pochopitelně vyšší, ale buďte si jisti, že za své peníze dostanete vysoce kvalitní podlahu, kterou vám budou všichni závidět.

Podlahy z masivu s fantastickou životností

Pokud se vám stále zdá, že masivní podlahová prkna stojí příliš mnoho, zřejmě nevíte, jak dlouho vám výsledná podlaha vydrží. Nákupem podlahových prken pořizujete podlahu nejen pro sebe, ale i pro několik dalších generací. Masivu totiž stačí čas od času dopřát jednoduchou údržbu a máte vystaráno na dlouhá léta. Navíc vzhled ochozených prken je možné snadno obnovit pomocí přebroušení.

Letokruhy - design od matky přírody

Výhody masivních podlahových prken ale dlouhou životností nekončí. To, co vás bude každý den na vaší nové podlaze fascinovat, je právě design. Vzhled prken není dílem člověka, ale vzniká zcela přirozenou cestou. Kresba letokruhů a příjemné zabarvení přinesou do každé větší místnosti pocit útulného luxusu. Masiv ideálně využijete např. na podlahu v hale či v obývacím pokoji, ze kterých tak vzniknou neobyčejně reprezentativní prostory.

Instalace podlahových prken – jednodušší než tušíte

Díky větším rozměrům jednotlivých dílců se podlaha pokryje velmi rychle. Obavy rychle pusťte z hlavy. Instalace podlahových prken obyčejně jde rychle od ruky a brzy máte vše na místě. Až bude hotovo a vy se po dokončeném povrchu projdete, pocítíte ten rozdíl. Díky své tvrdosti a odolnosti si masivní dřevo dlouho zachová svůj původní tvar. Budete mile překvapeni, že ani po letech neshledáte viditelné deformace. Navíc dřevo samo o sobě výborně izoluje, takže vám pomůže šetřit náklady za topení.

S pokládkou podlahových prken Vám samozřejmě rádi pomůže, maše společnost se totiž na pokládku podlahových krytin přímo specializuje.

Údržba podlahových prken – jednodušší už to být nemůže

Údržba podlahových prken není žádná věda a klidně ji můžete svěřit i dětem. Pokud se podlaha zašpiní, stačí ji otřít namočeným hadrem nebo mopem. Pokud použijete čisticí prostředky, nejprve si ověřte, zda jsou vhodné i na přírodní materiály. Příliš agresivní čistidla by mohla poškodit povrch prken, což byste určitě nechtěli.

Obnova vzhledu stojí za to

Pokud se vám po letech bude zdát, že podlaha ztratila svou jiskru, můžete ji snadno obnovit. V ideálním případě kontaktujte odborníky a ti z povrchu pomocí speciální podlahové brusky odstraní několik nepatrných milimetrů. Podlaha pak bude znovu zářit a vy budete mít pocit, jako by vám namontovali novou.  

Přírodní dřevo přináší harmonii

Dřevo, jako tradiční a navíc 100% ekologický materiál, má nespočet výhod. Kromě zmíněného vzhledu, který je dán nádhernou kresbou letokruhů, to je také vůně a pestrá paleta přírodního zabarvení. Zapomeňte na osvěžovače vzduchu a složité dekorace. Masivní dřevěná podlaha je svým způsobem umělecké dílo, které se vám nikdy neokouká.

Za kvalitu platíte jen jednou

Cena podlahových prken, která se pohybuje kolem 1000,- Kč za 1 m2, by se někomu mohla na první pohled zdát přemrštěná. Opak je pravdou. Masivní dřevo je jedním z nejkvalitnějších materiálů, který můžete mít a je velká šance, že vás tato podlaha dokonce přežije. Toto řešení vás na dlouho zbaví všech starostí. Na cenu má samozřejmě vliv i druh či tloušťka materiálu. Takže pokud je např. exotické dřevo mimo vaše možnosti, určitě najdeme rozumný kompromis.

Masivní prkna se uplatní všude

Využití se neomezuje jen na vnitřní prostory. Masivní prkna se dají výborně použít také na terase a v jiných exteriérových částech objektu.  Dřevo lze díky povrchové úpravě snadno sladit s celým prostorem. I z toho důvodu máme v naší nabídce dubová podlahová prkna v různých barevných variantácha to např. koňakbělený dubčerný dub a ořech. Kromě toho máme pro vás i podlahová prkna z měkkých dřevin, jako jsou smrk nebo borovice.

Galerie

Dodání a pokládka dubových prken s povchovou úpravou - olej 2 Dodání a pokládka dubových prken s povchovou úpravou - olej 3 Dodání a pokládka dubových prken s povchovou úpravou - olej Dodání a pokládka dubových prken vč olištování obvodovými lištami Venkovní terasa - Teak Venkovní terasa z douglasky

Další články:

Zavolejte nám: +420 603 279 682! Připravíme pro vás nejvýhodnější nabídku na míru.