PVC podlahy Greenline

Greenline je značka PVC podlah, která se vyznačuje třídou zátěže 23 a 31. Toto PVC je tedy vhodné do bytových a komerčních výstaveb. Jeho tloušťka je 4 mm a nášlapná vrstva zde tvoří 0,4 mm. Tyto PVC podlahy jsou dostupné ve čtyřech různých šířkách – počínaje 2 metry přes 3 a 3,5 metru až po čtyři metry.

Specifika a výhody PVC Greenline

Ze spodní strany PVC Greenline je nalepena filcová vrstva (Luxatex ®), což přináší nesporné výhody. Ty se skýtají jak ve stavebních, tak i akustických a tepelných vlastnostech. Tato textilní podložka totiž nejen znatelně zredukuje vlivy drobných nerovností povrchu (kamenné dlažby, dřevěná prkna,…), nýbrž nabízí také vyšší zvukový a kročejový útlum a v neposlední řadě se dá využít i na podlahové topení, přičemž přináší vyšší tepelný komfort.

Důsledky výše zmíněných výhod jsou však dalekosáhlejší, než je na první pohled zřejmé. Například zakrytí drobných nerovností a překrytí zvlnění a puklin přináší časovou a finanční úsporu, jelikož není nutno povrch vyrovnávat a brousit.

Vlastnosti a údržba povrchu

Od povrchu pak můžeme očekávat klasické vlastnosti PVC, tedy odolnou horní vrstvu ze syntetických materiálů, jež se vyznačuje vysokou čistotou a nízkou náročností na údržbu a uklízení – stačí setřít vlhkým mopem. Těšit se můžeme i na pestrou škálu barev a realistické styly klasických podlahovin a mechanické embosování, což i při nízkých cenách vytváří velmi příjemný vizuální dojem. Podlahoviny Luxatex® navíc disponují protiskluzovým ošetřením R10 a ochranným nátěrem Leoline Superguard, čímž se můžeme vyhnout vzniku škrábanců a nahromadění nečistot a skvrn.

Pokládka PVC podlahy Greenline

Pokládka bez lepení

Do plochy 20 m2 je možno PVC krytinu položit na volno, tedy bez nutnosti lepení, případně je možno ji přilepit pomocí oboustranné lepicí pásky (pozor, musí být odolná vůči změkčovačům). Zde je podlahovina jednoduše přilepena podél dvou sousedních stěn a zároveň u dveří, přičemž zbylé strany zůstanou položeny na volno. Je však nutné dbát na vytlačení zbytkového vzduchu, který pod krytinou zůstal zachycen.

Celoplošné lepení

U větších prostorů je pak nutno PVC Greenline přilepit pomocí disperzního lepidla. Je vhodné toto lepidlo nanášet válečkem nebo stěrkou a to o maximální velikosti A2. Nezapomeňte si přečíst instrukce u lepidla a ujistěte se, že dodržíte jeho odvětrávací dobu. Po nalepení je vhodné krytinu ještě pomocí válce o přiměřené velikosti uválcovat. Ve vlhkých prostorách (kuchyň, koupelna,…) pak dbejte na to, aby krytina byla na okrajích dostatečně utěsněná, v opačném případě totiž hrozí riziko vniknutí vody pod materiál.

Sumarizace technických informací

Jak již jsme zmínili v úvodu, tato krytina se vyznačuje celkovou tloušťkou 4 mm s 0,4 mm nášlapnou vrstvou a šířkou od 2 do 4 metrů (2 m; 3 m; 3,5 m; 4 m). Délka jedné role je pak 22 m. Tato PVC krytina je pak vhodná i pro podlahové topení a vztahuje se na ni až 15ti letá záruka.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

17.07. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří
Jitka Vomáčková: Jednání s panem Ing. Kelbichem bylo bezproblémové, všechny dohody dodrženy, zaměstnanci také provedli skvělou práci. Všem doporučuji. Jitka Vomáčková
Zobrazit detail reference >

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps