Lepení vinylových podlah na stěnu

Ochrana proti vlhkosti a nečistotám, ale i designová bomba. Víte, proč se vinylové podlahy lepí na stěnu?

Podlaha na stěně? Jakkoliv se vám toto spojení může zdát divné, možná až „za vlasy přitažené“, dnes a denně se ukazuje, že velice efektivně funguje. A to jak na zdech frekventované chodby a předsíně, tak i v kuchyni, koupelně a obecně v prostorách, které jsou náchylné k navlhčení a ušpinění vinou nás, domácích mazlíčků či třeba věšáku s oblečením. Víte, proč se na stěnu hodí zrovna vinylové podlahy?

Lepení vinylových podlah na stěnu - obrázek 457

Vinylová podlaha jako obklad do kuchyně, koupelny i do předsíně

Aby dokázala spolehlivě odolávat náporu jak hravých mazlíčků, tak i třeba mokrým a špinavým bundám, měla by ideální podlaha na stěnu s co nejdelší životností být:

  • odolná proti poškrábání i oděru;
  • snadno a rychle umyvatelná;
  • voděodolná;
  • a samozřejmě cenově dostupná.

Proto se na stěny nejvíce aplikují vinylové podlahy, které jsou dnes k dostání ve stovkách různých variant dekorů, které co do designu dokonale imitují přírodní materiály jako dřevo, kámen i dlažbu. Z obsáhlého spektra rozmanitých provedení se odvíjí i neméně široké pole využití vinylové podlahové krytiny na stěnu, které si lidé z estetických i praktických důvodů s oblibou instalují jako obklad:

  • do kuchyně kolem kuchyňské linky;
  • do koupelny;
  • do chodby;
  • do předsíně za botník či věšák;
  • do ložnice nebo dětského pokoje za postel.

Pokud všechno výše uvedené již víte, logicky se nabízí jednoduchá otázka. Jak se vlastně podlahy z vinylu na stěnu lepí?

Lepení vinylových podlah na stěnu ve 4 krocích

Vinylová podlaha jako obklad na stěnu je z podstaty věci namáhaná přeci jenom méně, než když se po ní každý den celou vahou procházíme. Proto vám doporučujeme pro účely instalace na stěnu volit celoplošně lepenou vinylovou podlahu o tloušťce kolem 2 až 2,5 mm, která je dostatečná, a navíc ušetří váš rodinný rozpočet.

1. Připravme si podklad

Lepení vinylových podlah na stěnu začíná dokonalou přípravou podkladu, tedy stěny. Ta by měla být ideálně nově omítnuta. Pokud se jedná o omítku staršího data, i tak je nezbytné, aby byl podklad rovný a hladký. Je-li na zdi více vrstev nátěrů, zeď nejprve za pomoci špachtle oškrábejte až na samotnou omítku.

2. Penetrace

Následně zeď pečlivě napenetrujte a trpělivě nechte vyschnout.

3. Lepení

Pro lepení vinylových podlah na stěnu se používá speciální lepidlo, s jehož výběrem vám na dotázání rádi poradíme. Zásadní je pak nanést lepidlo na rub vinylové podlahy, respektive stěnu samotnou (podle konkrétního typu lepidla) zcela rovnoměrně. Tento krok vám velice ulehčí špachtle se zubováním, pomocí které lepidlo jednoduše stáhneme od shora dolů a rovnoměrně jej tak rozetřeme po lepené ploše.

4. Přilepíme dílce a je to!

Pokud jste se dostali až sem, máme pro vás dobrou zprávu – nejsložitější fázi máte za sebou. Teď již jen stačí pečlivě přilepit vinylové dílce na stěnu.

Obecně lze říci, že lepení vinylové podlahy na stěnu není žádná věda a průměrně zručný člověk by jej měl v domácích podmínkách zvládnout. A co se týče výběru vhodného typu vinylové podlahy na stěnu podle její tloušťky, vlastností i dekoru, nelamte si hlavu. Rádi vám poradíme a společně vybereme vhodné řešení tak, aby podlahy z vinylu coby obklad na stěně příjemně a nenásilně dokreslili tu pravou, klidnou atmosféru domova.

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

26.11. 2014 | Dodání a pokládka vinylové podlahy
pan Kunc: Konečný dojem dle mého očekávání dohodnutý termín i cena byla přesně dodržena, komunikace s dodavatelem na jedničku.Příště zvolím opět spolupráci s touto firmou.
Zobrazit detail reference >

17.07. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří
Jitka Vomáčková: Jednání s panem Ing. Kelbichem bylo bezproblémové, všechny dohody dodrženy, zaměstnanci také provedli skvělou práci. Všem doporučuji. Jitka Vomáčková
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps