Jak vybrat posuvné dveře

Interiérové dveře představují jeden z nejdominantnějších prvků domácnosti – oddělují místnosti, vytvářejí potřebné soukromí, tlumí hluk a v případě posuvného systému také šetří místo a tvoří elegantní designový doplněk vašeho obytného prostoru.

Vybírat můžete z nepřeberného množství druhů a typů posuvných dveří, které vyšperkují váš příbytek k dokonalosti a dají mu punc správného luxusu (například díky skleněným posuvným dveřím). Případně si na anšem webu můžete vybrat jen konkrétní systém pro posuvné dveře.

Nabízíme:

Posuvné dveře na stěnu

Základem této úchytné varianty je silná kolejnice, po které se dveře pohybují. Tato kolejnice je těsně přichycena ke stěně, a tak při plném otevření dveří jsou po celou dobu vidět odsunuté bokem. Tato levnější varianta posuvných dveří je ideálním řešení do obytných prostorů, kde v okolním prostoru dveří není umístěn nábytek. Posuvné dveře představují velmi elegantní a vkusný doplněk, který vám každá návštěva bude závidět.

Posuvné dveře do pouzdra

Dražší varianta posuvných dveří, která svou vyšší cenu kompenzuje také řadou neocenitelných výhod. Díky své konstrukci dveře po otevření „zmizí“ a jsou dokonale skryté ve zdi. Ideálně se tak hodí do interiéru, kde je okolí dveří obestavěno nábytkem. Protože lze vytvořit pouzdro do pokračující zdi, je tento typ posuvných dveří vhodný také jako prvek, který nenarušuje estetické a stylové vyznění místnosti – odsouvají se směrem do rohu.

Další typy dělení a kritérií

Dvoukřídlé posuvné dveře

Dveře jsou tvořeny dvěma samostatnými křídly, přičemž mohou být realizovány obě varianty – dvoukřídlé dveře posuvné přes zeď nebo dvoukřídlé dveře posuvné do zdi. Existují rovněž modely, které disponují speciálním mechanismem pro otevření obou křídel současně.

Jednokřídlé posuvné dveře

Jednokřídlé posuvné dveře lze opět realizovat dvojí formou – a to způsobem otvírání přes zeď nebo do zdi.

Výplň dveří

Co se týče výplně dveří, máte na výběr ze tří základních možností. Voština, děrovaná dřevotřísková deska, plná dřevotřísková deska. Vyplň je vždy vsazena do dřevěného rámu a oboustranně opláštěna. Následuje povrchová úprava.

Zvolit si také můžete to, zda budou dveře plné či prosklené.

Přečtěte si také: Jak vybrat ty správné dveře do interiéru?

Povrchová úprava

Co se týče povrchové úpravy dveří, můžete vybírat mezi dýhou, laminátem, fólií a lakem.

Přečtěte si také: Dýhované, laminátové nebo fóliované - jaké interiérové dveře si vybrat?

 Naše nabídka

Klasické otočné dveře vám můžeme dodat za stejnou cenu i jako posuvné! Vybírat tedy můžete z nabídky klasických interiérových dveří značky Porta, Invado, Vasco a Verte.

Dveře je možné vidět vyvzorované na naší prodejně v Praze (pouze po telefonické domluvě). Při objednání většího počtu dveří nabízíme zajímavé slevy!

Podlahy a dveře Plancher
Plancher - nej řemeslníci
zobrazit všechny reference >

Na naše reference jsme hrdí:

11.12. 2013 | Dodání a montáž interierových dveří - Verte Doors
Klient: Naprostá spokojenost,seriozní jednání, rychlé dodání a výborně odvedená práce
Zobrazit detail reference >

24.01. 2014 | Dodání a pokládka dubových prken vč. olištování obvodovými lištami.
JUDr. Šárka Vašíčková: Přístup firmy byl bezvadný, výsledek práce rovněž bezvadný, práce byla řádně dokončena ještě před termínem.
Zobrazit detail reference >

11.12. 2014 | Dodání a montáž interierových dveří - Vasco Doors
Ing. Petra Culková: Realizace proběhla přesně dle mých představ, vždy jsme se domluvili na termínu dodávky. Kvalita provedených prací je také ve vysoké kvalitě a jsme velice spokojeny.
Zobrazit detail reference >

Plancher - mapa

Plancher, s.r.o.
Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
IČO: 272 59 587
info@plancher.cz , +420 603 279 682
GPS: 50°7'39.676"N, 14°29'16.990"E
Zobrazit na Google Maps